• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

İYİ Parti, HDP barajı aşıyor; AK Parti çoğunluğu kaybediyor

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, Twitter'dan son anket verilerini paylaştı. Piar'ın yaptığı araştırmaya göre; seçimde MHP barajın altında kalırken, İYİ Parti ve HDP barajı aşıyor. Ankete göre; İyi Parti ve HDP' nin

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi (AKAM) Başkanı Kemal Özkiraz, Twitter'dan son anket verilerini paylaştı. Piar'ın yaptığı araştırmaya göre; seçimde MHP barajın altında kalırken, İYİ Parti ve HDP barajı aşıyor. Ankete göre; İyi Parti ve HDP' nin de barajı geçmesiyle, Ak Parti 600 sandalyeli Mecliste 275 milletvekili çıkararak çoğunluğu kaybediyor.

Haber görseli
 
MHP BARAJI GEÇMESE DE MECLİS'E GİRECEK
AKAM anketine göre barajı geçemeyen MHP, AKP ile 'cumhur ittifakı' adı altında seçimlere birlikte gireceği için barajı geçmese de Meclis'e girmiş olacak. MHP'nin kaç vekille temsil edileceğini ise AKP ile aralarında yapacakları protokol belirleyecek.

Haber görseli
 
Kararsızlar dağıtıldığında Meclis'e 4 parti giriyor. MHP barajın altında kalıyor.

İYİ Parti ve HDP'nin de barajı geçmesiyle, AKP 600 sandalyeli Meclis'te 275 milletvekili çıkararak çoğunluğu kaybediyor.

Haber görseli
 
AKP ve MHP'nin ittifak yapması halinde hangi partiye oy verirsiniz sorusuna secmenin 45.2'si "oyumu ittifaktan yana kullanırım'' diyor.

AKP-MHP ittifakı 45.2'ye göre 290 milletvekili, 'Hayır' bloğundaki partiler ise 310 milletvekilliği kazanıyor.

Haber görseli
 
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci tura Erdoğan ile CHP adayı kalabiliyor. Meral Akşener de potada. Suriye politikasına destek 39.1 iken, Afrin operasyonuna 70.8 oranında destek görülüyor.

'OHAL olmadan da FETÖ ile mücadele edilir'' diyenler çoğunlukta. Her 3 kişiden 2'si OHALin , ekonomiyi olumsuz yönde etkilediğini düşünüyor.

Her 5 kişiden sadece 1'i yargıya güveniyor. Halkın % 82.9'u medyaya güvenmiyor.


 

  http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_haber/931658/1/Son_secim_anketinde_HDP_ve_iyi_parti_surprizi.html

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
170 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın