• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Atanamayan öğretmen çalıştığı fabrikada yaşamını yitirdi

Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Sarp Plastik ve Kalıp Sanayıi'de çalışan ataması yapılmayan sosyal bilgiler öğretmeni Hasan Songur adlı işçi yaşamını yitirdi.

Sarp Plastik Sanayiinde 20 gündür çalışan Songur, enjeksiyon makinesine düşen parçayı almaya çalıştığı sırada pistonların kapanmasıyla yaşamını yitirdiği öğrenildi. Birgün'de yer alan haber şöyle: 25 yaşındaki Hasan Songur, sosyal bilgiler öğretmeniydi, ataması yapılmadığı için ücretli öğretmenlik yapıyordu. Ücretli öğretmenlikten önce çalıştığı fabrikanın FETÖ bağlantılı çıkması nedeniyle ücretli öğretmenlikten de atılan Songur Sarp Plastik'te çalışmaya başlamıştı. Songur, Sarp Plastik ve Kalıp Sanayi'nde ise 20 gündür çalışıyordu.

AYDOĞAN: SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Geleceğini, hayallerini, yaşamını kaybeden öğretmenler ülkesi yarattınız! Sözün bittiği yerdeyiz!" dedi.

Aydoğan, şu açıklamayı yaptı:

"Ataması yapılmayan bir meslektaşımızı daha kaybettik.Hayalleri vardı,umutları vardı.00:30’da fabrikada enjeksiyon makinesinde sıkışarak,iş cinayetinde hayatını kaybetti. Geleceğini,hayallerini, yaşamını kaybeden öğretmenler ülkesi yarattınız! Sözün bittiği yerdeyiz!


http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/932930/Atanamayan_ogretmen_calistigi_fabrikada_yasamini_yitirdi.html

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
134 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın