• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

O meczup hala ÇOMÜ'lü!

Cumhuriyet rejimini karalamak adına "1924'te camiler genelev" oldu diyen ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın ile ilgili ÇOMÜ'den yeni bir açıklama yapıldı. 'Meczup hoca' olarak değerlendirilerek kentten tepki çeken Akın

Cumhuriyet rejimini karalamak adına "1924'te camiler genelev" oldu diyen ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın ile ilgili ÇOMÜ'den yeni bir açıklama yapıldı. 'Meczup hoca' olarak değerlendirilerek kentten tepki çeken Akın hakkında 'inceleme'nin sürdüğü ifade edilen açıklamada, "açığa alınmadığı" da ifade edildi! 

 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde geçtiğimiz günlerde katıldığı ÇOMÜ TV yayınında, “1924 yılında Çanakkale ve Bursa`da camilerin, genelev ve ahır olarak kullanıldığını” söyleyen “meczup hoca” Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın hala eğitim mi veriyor? Çanakkale’de iktidar ve muhalefet partileri de dahil olmak üzere, her kesimden tepkiler çeken ve kent tarihinde eski Rektör Sedat Laçiner’den sonra ikinci kez bir akademisyene tepki olarak yürüyüş düzenlenen Akın’ın açığa alınmadığı ifade etti. Cumhuriyete hakaret olarak ilk yıllarında camilerin genelev ve ahır yapıldığını ifade ederek tepki çeken Akın ile ilgili ÇOMÜ resmi sitesinde “Öğretim Üyemiz” denilerek sahiplenen Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın ile ilgili, “Fakültesi tarafından yürütülen inceleme devam etmektedir. Kimi sosyal medyada yer alan ilgili öğretim üyesinin ‘Açığa Alındığı’na dair haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
122 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın