• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

AK Parti’nin Çanakkale'deki Oyu Yüzde 18’e Düştü!

İl Gençlik Kolları Başkanlığı kongresinde uyguladığı gerilim siyaseti ile ilgili olarak AK Partili Bülent Turan “Gereceğiz kardeşim, gerekirse.. öyle şey olur mu” çıkışına CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’dan anketli yanıt geldi. Bülent Turan’ın yürüttü

İl Gençlik Kolları Başkanlığı kongresinde uyguladığı gerilim siyaseti ile ilgili olarak AK Partili Bülent Turan “Gereceğiz kardeşim, gerekirse.. öyle şey olur mu” çıkışına CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’dan anketli yanıt geldi. Bülent Turan’ın yürüttüğü gerilim siyasetinin Çanakkale’de hiçbir işe yaramadığını ifade eden İsmet Güneşhan; “Turan’ın gerilim siyaseti sonucunda AK Partinin Çanakkkale merkezdeki oyu yüzde 18’e kadar düşmüştür. Çanakkale halkı gerilime müsaade etmez” dedi.

Hemen her kesimden AK Partili Bülent Turan’ın uyguladığı gerilim siyaset anlayışına tepkiler geliyor. Barış’ın kenti Çanakkale’nin gerilim siyaseti ile hiçbir yere varamayacağı konusunda AK Partili Bülent Turan ilk kez konuştu! Bülent Turan AK Parti içerisinden de kendisinin gerilim siyaseti ile ilgili eleştiriler yapıldığını itiraf eden Bülent Turan İl Gençlik Kolları kongresinde kendisine yapılan eleştirilere yanıt verdi. Kendisini eleştirenleri CHP ile iş birliği içerisinde olmakla ve “Yarı CHP’li Yarı AK Partili” olarak tanımlayan Bülent Turan;

TURAN: “GERECEĞİZ KARDEŞİM GEREKİRSE..”

“Şimdi ben zaman zaman Çanakkale Belediyesi’nin tavırlarının Çanakkale’ye yakışmadığını ifade ediyorum. CHP’liler bundan şikâyetçi değil. Uçakta karşılaşıyoruz bazen ‘az bile yaptın, yanlış yapıyor bizimki’ diyorlar. İçimizdeki 5 tane, nokta nokta nokta arkadaşımız, ‘vay efendim, Çanakkale kavgayı sevmez. Çanakkale’yi geriyorsun. Bunu yapma’ diyorlar. Arkadaş, bu adam bizim kadın meclis başkanvekilimizle kavga ediyor, kendi teşkilatlarıyla kavga ediyor. Kepez ile kavga ediyor, kongrede kavga ediyor. Herkesle kavgalı ama biz cevap verince Bülent Bey germe Çanakkale’yi… Bizimkilerin ağzına bir parmak bal sürmüşler, bir ifade kullanmışlar. Ayhan Bey de bugün ifade etti -Çanakkaleli olmak ya da olmamak- Bir kere de germek-germemek. Gereceğiz kardeşim gerekirse… Öyle şey olur mu ya? Niye bunu söylüyorum? Biz CHP’li de olsa hangi belediyenin talebini yerine getirmedik. Her belediyenin kredisine yardımcı olmadık mı? Hiçbirini ayırmadan -bu adam dahil- yaptık. Yarı AK Partili, yarı CHP’li iş ortağı onla iş yapıyor. Kendisi bunla iş yapıyor. Film çevirenlerin bize sus demesine, germe demesine alet olmayacağız” ifadelerini kullandı.

BURASI ÇANAKKALE.. BAŞKA İLLERE BENZEMEZ!

Bülent Turan’a ilk yanıt CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’dan geldi. Düzenlediği basın toplantısında Bülent Turan’ı ve uyguladığı “Gerilim Siyaseti” anlayışını eleştiren CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Bu gerilim siyaseti başka illerde iş yapar belki ama burası Çanakkale.. Çanakkale başka illere benzemez” ifadelerini kullandı. İsmet Güneşhan gerilim siyasetinin AK Parti’ye zarar verdiğini de Çanakkale’de yapılan anket oranlarıyla açıkladı. İsmet Güneşhan AK Parti’nin Çanakkale il merkezinde oy oranın yüzde 18’e kadar düştüğünü açıkladı.

GERİLİM AK PARTİYE YARAMIYOR. OYLARI YÜZDE 18’E DÜŞTÜ!

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Artık kongrelerimizi, Tüzük çalışmalarımızı tamamladık, ülkemizin ve ilimizin sorunlarına yöneleceğiz. Türkiye’nin ilimizin sorunlarının giderilmesi için çalışmalar yapmak isterken yine AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Gençlik kolları kongresinde CHP ile ilgili, belediye başkanımız ve kentimiz ile ilgili bir takım laflar etmiştir. Bunları kabul etmemiz mümkün değildir. Bir kere Çanakkale ‘Barışın Kenti’ bir kenttir. Çanakkale halkı kesinlikle, kaosa kavgaya prim vermez. Bunu hala anlayabilmiş değil bu grup başkanvekili arkadaşımız. Çanakkale’de eğer siyaseten bir iş yapmak istiyorsanız; Barışı, hoşgörüyü savunmak zorundasınız. Bunları savunmayıp da hala ‘daha da sert olacak, daha da çok gereceğiz, olacakları göreceksiniz’ gibi tehditvari konuşmalarla Çanakkale halkı asla yılmaz. Bu tür düşüncelere de asla pirim vermez” dedi.

KAYBEDEN HALKIMIZ DEĞİL; AK PARTİ VE BÜLENT TURAN OLUR!

Gerilim siyasetinin halka hiçbir faydası olmayacağını belirten İsmet Güneşhan; “Belediye Başkanımızın kimseyle kavgası husumeti yoktur, CHP tüm ilişkilerini medeni şekilde tüm siyasi partilerle yürütmektedir. Hatta geçtiğimiz günlerde de sert mücadele içerisinde bulunduğumuz, farklı görüşlere sahip istifa ettirilen AK PARTİ İl Başkanı Yeşim Karadağ hanımefendi ile Belediye Başkanımız bir yerde buluşup medenice, insani ilişkiler çerçevesinde el sıkışmışlardır. Bu bile çok farklı noktalara getirilmiştir. Gerilim siyaseti ile Çanakkale Halkının hiçbir şey kaybetmeyeceğini ama AK Parti’nin ve Bülent Turan’ın siyasi anlayışının çok şey kaybedeceğini söyleyen İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Burada kaybeden Çanakkale halkı olmaz. Burada kaybeden AK Parti olur. Bülent Turan ve onun siyaset anlayışı ve zihniyeti olur. Dolayısıyla CHP’ye kimse laf söylemesin” ifadelerini kullandı.

İsmet Güneşhan konuşmasının devamında“Neden bu kadar agresifleşiyorlar? Neden böyle sert olmaya, kaos yaratmaya çalışıyorlar? Bizi başka illerle karıştırıyorlar. Başka illerde belki olur ama bu anlayış Çanakkale’de olmaz. Bakın ben size en son yapılan bir anket sonucunu söyleyeyim; AK Parti’nin Çanakkale merkezdeki oy oranı yüzde 18’dir. Yüzde 18. Oyları hızla düşmektedir. Bu siyaset anlayışı doğru bir anlayış değildir. Çanakkale’de ki siyasetin kalitesinin yükselmesi için kendilerini daha doğru siyaset yapmaya davet ediyoruz. Öyle olursa; Çanakkale kazanır. Sonuçta biz siyasiler Çanakkale’nin iyiliği için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yapıcı bir eleştiri olursa; siyasette belli bir kalite olursa bu ortamdan hepimiz besleniriz. Ama kavganın çatışmanın olduğu yerde Çanakkale halkı kesinlikle yer almaz. Seçim sonuçları da zaten bunu açık ve net bir şekilde göstermektedir” dedi.

“HEDEFİMİZ EN AZ 10 İLÇE BAŞKANLIĞINI KAZANMAKTIR”

Hedeflerinin 2019 yerel seçimlerinde Çanakkale’de en az 10 ilçede belediye başkanlığı genel seçimlerde ise açık ara birinci parti olarak açıklayan İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Bizler önümüzdeki 2019 seçimlerin il, ilçe örgütlerimizle birlik ve beraberlik içerisinde gidiyoruz. AK Parti içerisindeki bu telaş artık sadece Türkiye’yi değil Çanakkale’yi bile yönetememe basiretsizliği içerisindedirler. Bakın gördük; yeni seçilmiş bir İl Başkanı istifaya zorlandı. Bu sadece Çanakkale’de değil İstanbul İl Başkanı da istifa ettirildi. Belediye başkanları görevlerinden alındı, bakanlar görevden alınıyorlar, Başbakanlar bile bir gecede görevden alınabiliyorlar. Artık maalesef AK Parti’de her şey bir kişinin iki dudağı arasındadır. Biz CHP olarak özellikle öncelikli sorumluluk alanı olan Çanakkale’mizin daha huzurlu, insanlarının daha mutlu olabilmesi için belediye başkanlarımızla, örgütlerimizle çalışarak en az 10 ilçemizde belediye başkanlıklarını kazanacağız. Genel seçimlerde de açık ara birinci parti olacağız” dedi.


http://www.canakkaleaynalipazar.com/ak-parti-nin-canakkale-deki-oyu-yuzde-18-e-dustu/13345/
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
145 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın