• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Çanakkalelilerin Gayrimenkulleri Bankalardan Satılık!

Çanakkale il genelinde bankalardan kredi kullanıp çeşitli nedenlerle Kredilerini ödeyemeyen vatandaşların varlıkları bankalar tarafından satışa çıkartıldı! Çanakkale’de 16 bankadan kredi kullanıp borcu ödeyemeyen vatandaşların sadece varlıklarına değ

Son aylarda artan döviz kurları karşısında Türk Lirası aşırı değer kaybı yaşadı. Açıklanan enflasyon rakamları vatandaşların alım gücünü sarsarken; faizlerin yüzde 30’lara ulaşması nedeniyle Bankalardan kredi çekmekte neredeyse imkânsız hale geldi.

Türk Ekonomisinde yaşanan sıkıntı henüz hane halkını etkileyecek boyutlara gelmezken; çeşitli bakanlıklardan karaborsa ve stokçuluk yapmayın uyarıları yapıldı. Türkiye’nin önde gelen Sanayici ve işadamlarının ise Bankalar ile borç yapılandırmasına gittiği ise ulusal basına yansıdı. Tüm bu olumsuz gelişmeler yaşanırken; bankalara borcunu ödeyemediği için vatandaşların malları da bankalar tarafından ihale ile satışa çıkartılıyor!

SATIŞA ÇIKARTILMIŞ MÜZE BİLE VAR!

Çanakkale il genelinde de bu durumdan muzdarip vatandaşlar var. Çanakkale’de 16 bankaya aşırı borcundan dolayı mallarına, işyerlerine, arsa ve hatta Fabrikasına el konulmuş çok sayıda vatandaş olduğu ortaya çıktı. Sadece bankaların satışa çıkardığı Çanakkale’de 50’ye yakın arsa, işyeri veya ev satılığa çıkartılırken; bankalar ayrıca vatandaşın kullandığı çok sayıda otomobil, kamyon/kamyonet ve traktöründe satışa çıkarttı. Bankalar kanalıyla satışa çıkartılmış Öğrenci yurdunun yanı sıra müze bile bulunuyor!

TÜRKİYE’NİN DÖRTTE BİRİ İCRALIK VEYA İFLAS NEDENİYLE MAHKEMELİK!

Bankaların kendi web sitelerinde satışa ihale ile sunduğu mal ve arazilerin yanı sıra yargı yolu ile satışa çıkartılan taşınmaz ve araçların ise net olarak sayısı bilinmiyor. UYAP istatistiklerine göre geçmiş yıllardan birikerek gelen toplamda 19 milyon 935 bin 761 icra ve iflas dosya davaları yargıda işlem görmeye devam ediyor. Günlük 16 bin 6 yeni icra ve iflas davası mahkemelere düşüyor. 1 Ocak 2018 – 17 Eylül 2018 tarihleri arasında yargıya intikal etmiş toplam 6 milyon 14 bin 651 dava dosyası var. TUİK ise henüz il il veya bölge olarak elindeki verileri açıklamadı.  Bu taşınmazların yanı sıra çeşitli banka ve finans kuruluşlarından da satışa çıkartılmış ve çeşitli emlak siteleri ve kurumları aracılığı ile de satışa sunulan gayrimenkuller görülüyor.

Çanakkale Merkezde Bankalardan Satılık Gayrimenkuller:

Çanakkale il merkezinde çeşitli bankalar kanalıyla satışa çıkartılan Daire/mesken sayısı 11 adet. Bunların kimisi apartman kimisi de müstakil dubleks konut olarak görülüyor. İl merkezinde ayrıca iki iş yeri 3 adette depo bulunuyor. Çanakkale il merkezinde ayrıca 1 adet öğrenci yurdu da satışa sunulmuş durumda.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bankalardan satılık 3 daire bulunuyor. Çanakkale’nin Biga ilçesinde satışa sunulan 6 mesken bulunuyor. Bunların 4 âdeti arsa içerisinde tek katlı yapı iken; iki adedi ise apartman dairesi. 1 adet depo ve 2 adet arsanın da satışa sunulduğu Biga’da ayrıca 2 fabrika ve 2 işyeri de bankadan satılık durumda. Çanakkale’nin Çan ilçesinde ise; çeşitli büyüklüklerde 5 ev/daire satılık. Bunların yanı sıra Çan’da 1 adette dükkân satışa çıkartılmış. Eceabat ilçesinde ise tam 6 adet çeşitli büyüklüklerde işyeri/dükkân satışa çıkartılmış durumda. Ezine ilçesinde ise Bankalar tarafından satışa sunulan toplamda 65 bin metrekareye ulaşan çeşitli büyüklüklerde 3 arsa, 1 adet köy evi, 1 Fabrika, 1 adet çiftlik evi ve bir adet daire bulunuyor. Gelibolu ilçesinde ise 2,6 milyon metrekare ve 7,1 milyon metrekare büyüklüğünde iki tane hisselli arazinin satışa çıkartılmış olması dikkat çekti! Bunun yanı sıra Gelibolu’da 5 Dükkân, 1 arsa ve 1 adet evin satışa sunuluyor. Lâpseki’de bankalardan satışa sunulmuş sadece 1 arsa bulunuyor. Yenice’de 2 arsa satılıkken; 1 bina, 2 mesken ve 1 dükkân satışa çıkartılmış görünüyor.

 http://www.canakkaleaynalipazar.com/canakkalelilerin-gayrimenkulleri-bankalardan-satilik/14448/

84 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın