• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Kaymakamlıktan Halka Tehdit Gibi Açıklama!

Gökçeada’nın tanınmış ve sevilen siması Hasan Ataman geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Ataman’ın ailesi, yakınları ve arkadaşları ise Sağlık hizmetlerindeki eksiklik ve ihmalkârlık olduğu iddiasıyla tepki gösterdi. Tepkiler sosyal medya

Gökçeada’nın tanınmış ve sevilen siması Hasan Ataman geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Ataman’ın ailesi, yakınları ve arkadaşları ise Sağlık hizmetlerindeki eksiklik ve ihmalkârlık olduğu iddiasıyla tepki gösterdi. Tepkiler sosyal medyaya yansıyınca Gökçeada ilçe Kaymakamlığı, halkı tehdit eder gibi açıklama yayınladı; “Sağlık personelini ve hizmetlerini karalayıcı ifadeler kullanarak paylaşımda bulunanlar hakkında Kaymakamlığımız tarafından adli merciler nezdinde suç duyurusunda bulunulacaktır.”

21 Ocak 2019 günü sabah 05.00 sularında rahatsızlanan Hasan Ataman isimli vatandaş yakınları tarafından Gökçeada Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kalp Krizi geçirdiği teşhisi konulan Hasan Ataman’ın Çanakkale’ye nakil edilmesi için 3 saat boyunca hastanede tutulduğu iddia ediliyor. Ambulans helikopterle yakınlarının Çanakkale’ye nakil edilmesini beklerken 3 saat sonra deniz yolu ile Hasan Ataman’ın Çanakkale’ye nakledildiği, hastaneye ise geç ulaşması nedeniyle Hasan Ataman’ın beyin ölümü gerçekleşmesi sonucu yaşamını yitirdiği öğrenildi.

“AMBULANS HELİKOPTERLE NEDEN NAKİL EDİLMEDİ” TEPKİSİ

Acil durumdaki hastaların Bozcaada ve Gökçeada başta uzak ilçelerden nakil edilmesi için Çanakkale Devlet Hastanesinde bekletilen Ambulans Helikopterin Kalp Krizi geçiren Hasan Ataman’ın nakledilmesi için kullanılmaması ada halkında büyük tepkiye sebep oldu. Adanın sevilen simalarından olan Hasan Ataman’ın ölümünde ihmalkarlık, ilgisizlik ve yetersiz sağlık hizmeti nedeniyle gerçekleştiği iddiaları sosyal medyaya taşındı. Hasan Ataman’ın yakınları da Sağlık yetkililerine “Böyle bir acil durumu olan hasta için ambulans helikopterle nakli neden sağlanmadı” tepkisi gösterildi.

KAYMAKAMLIKTAN HALKA AÇIKLAMA: “PAYLAŞIMLARA SUÇ DUYURUSU..”

Hasan Ataman’ın yaşamını yitirmesi sonrasında sosyal medyada artan paylaşımların hedefinde Sağlık Personeli ve Kaymakamlık vardı. Artan paylaşımlar nedeniyle Gökçeada Kaymakamlığı sosyal medya hesabından tehdit mesajı paylaşıldı. Kaymakamlık Resmi Facebook hesabından yapılan paylaşımda; “Son zamanlarda Gökçeada Devlet Hastanemiz ve 112 Acil Servisimiz hakkında sosyal medya üzerinden bir karalama kampanyası yapılmaya çalışıldığı müşahede edilmektedir. Gökçeada Devlet Hastanesi Acil Servisine başvuran bir hastamızın Çanakkale veya diğer İllerde bulunan hastanelere sevki ile ilgili karar verme yetkisi Acil Serviste görevli olan doktorların yetkisindedir.

Hastanemize başvuran hastanın hangi yolla (kara veya hava) ve hangi araçla ( helikopter, bot, feribot) nakledileceğine karar verme yetkisi Çanakkale de bulunan 122 Acil Hizmetler Komuta ve Kontrol Merkezindedir. 112 Komuta Kontrol Merkezi bu kararı verirken, Gökçeada Devlet Hastanesi Acil Servisinde görev yapmakta olan doktorlarla görüşerek, hastanın durumu hakkında bilgi alarak karar vermektedir. Bunun dışında başka herhangi bir merciinin karar verme yetkisi bulunmamaktadır.

Kamu görevlilerinin amacı kamu hizmetlerini etkin, verimli ve süratle yerine getirmeye çalışmaktır.Gerek İlçemiz Devlet Hastanesi görevlileri, gerekse 112 Acil Servis görevlileri görevlerini yerine getirmek için canla başla çalışmaktadır. Sağlık personelimizi ve verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin eleştirmesi normaldir ve bu hizmetin daha verimli, daha etkin verilmesi için gereklidir. Fakat eleştiri sınırlarını aşarak karalayıcı mahiyette, yalan yanlış bilgilerle toplumu yanıltmaya çalışmak kabul edilemez bir durumdur. Sosyal medyada, sağlık personelini ve hizmetlerini karalayıcı ifadeler kullanarak paylaşımda bulunanlar hakkında Kaymakamlığımız tarafından adli merciler nezdinde suç duyurusunda bulunulacaktır” ifadeleri paylaşıldı.

KAYMAKAMLIKTAN YARDIM İSTENMESİNE RAĞMEN HELİKOPTER GELMEDİ!

Hasan Ataman’ın yakınlarından olan ve Ataman’ı Gökçeada Devlet Hastanesine götüren Ünal Ünlü, Gökçeada Kaymakamlığının resmi Facebook sayfasından yapılan tehditvari açıkla sonrasında; “Sayın yetkililer bu yazıyı yazıp yayınlayanlara soruyorum: saat 5.30’da eniştem Hasan Ataman’ı kalp krizi geçiriyor şüphesiyle Gökçeada Devlet Hastanesine getiriyorum. Kendi ayakta ve yine kendisi yürüyerek acile giriyor ve kendisi kalp grafiği çektirmek için yatağa yatıyor. Kalp grafiği çekiliyor kendisi yataktan kimseden yardım almadan kalkıyor oturuyor kolunu kendisi açıp kan tahlili için hemşireye kan veriyor. Kalkıyor ayakkabılarını giyiyor ve kan tahlili sonucunu beklemek için yan odada beklemesi isteniyor. Ben bu hastayı kalp krizi geçiriyor diye getirdim Gökçeada Devlet Hastanesine, saat 05.45 civarı kriz geçirdi.

Şimdi geçelim geç teşhisi bir kenara koyalım saat 06.00’dan 09.30’a kadar kalp krizi geçiren birinin acil Çanakkale’ye geçmesi gereken birinin 3 buçuk saat acilde bekletilmesi nedir? Dalgalı kötü bir havada kalp krizi geçiren birinin sağlık botuyla karşıya Çanakkale’ye gönderilmesi nedir? Hastamız asıl botta giderken oksijen bağlıyken tekne sallantısı sonucu kusma olduğu için kötü durumdadır. Şimdi tüm bunlar olurken size de haber verildi. Sizin de haberiniz vardı. Bir helikopter getiremedinizBütün ısrarlarımıza rağmen yalvarmalarımıza rağmen bu helikopteri doktor getirtemedi. Gökçeada’nın en yetkilileri acil durum için sizin de sözünüz geçmedi mi? Siz halk hakkında suç duyurusun da bulunmayı bırakında biraz çalışın. Koca hastane var içinde her türlü alet var yenisini de yapıyorsunuz ne ise yarar içinde doktor olmayınca? Hastane insan iyileştirmez doktor iyileştirir. Siz bırakın suç duyurusunu da insanlara yüklenmeyi de siz biraz çaba gösterin. Siz biraz suçluluk duyun. Mahrumiyet yerinde yaşıyoruz sayın okumuş yetki....ler”

http://www.canakkaleaynalipazar.com/kaymakamliktan-halka-tehdit-gibi-aciklama/15224/

112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın