• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Çanakkale'nin 2018 Sonu İtibariyle Nüfusu...

2019 yılı şubat ayı meclis toplantısında Çanakkale il merkezinin nüfus rakamları Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından açıklandı. 2018 yılı sonu itibariyle Çanakkale il merkezinin nüfusunun 136 bin 2 kişi olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Ülgür

2019 yılı şubat ayı meclis toplantısında Çanakkale il merkezinin nüfus rakamları Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından açıklandı. 2018 yılı sonu itibariyle Çanakkale il merkezinin nüfusunun 136 bin 2 kişi olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, il merkezinde nüfusun 2017 yılına göre yüzde 2,3 arttığını söyledi.

2019 yılı şubat ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, belediyenin Ocak ayında yürüttüğü faaliyetleri meclis üyelerine aktardı. Değerlendirmelerin ardından ise Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Çanakkale il merkezinin 2018 sonu itibariyle kesinlik kazanan nüfus oranlarını açıkladı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “2018 toplam nüfusu merkez 136 bin 002 kişiye yükselmiş. Bir önceki yıl ise 132 bin 854 idi, bu rakamlara göre nüfusumuz 2017 yılına göre yüzde 2,3 oranında artmış. Mahalle bazında 1 yıl önce Cevatpaşa mahallemizin nüfusu 1000 kişi azalmış. Fevzipaşa mahallemizde de bir düşüş var; orada da nüfusumuz 100 kişi azalmış. İki mahallede nüfus düşmüş. Allah 136 bin 2 hemşerimize sağlık sıhhat versin” dedi.

“ADALET PARKINI ÖZELLİKLE ORADA YAPTIK”

AK Parti Belediye Başkan adayı Ayhan Gider’in Adalet Parkı ve heykeli ile ilgili eleştirilerine de yanıt veren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Biz özellikle o alana Adalet Heykelini koyduk, özellikle o alanı seçtik. O parkın yanında çocuk parkı da var, yanlış anlaşıldı diye düşünüyorum. Bu nedir diye çocuklar merak edipte adalet ve hukuk kavramını içselleştirsinler diye yaptık oraya. Ayrıca o park Çanakkale’ye giriş askında olan bir park. Yanında stat var, sporcular var. Özellikle çocuklarımız ve gençler merak etsinler diyerek özellikle oraya yapıldı” dedi.

“FİLE TORBADAN SONRA KESE KÂĞIDI DAĞITACAĞIZ”

Çanakkale Kent Konseyi öncülüğünde Çanakkale Belediyesinin de destekleri ile Fevzipaşa mahallesinde yaşayan kadınların yaptığı File torbaların dağıtımına başlandığına dikkat çeken Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Sıfır atık projesi deniyor ama biliyorsunuz biz ÇAKAP olarak bir antlaşma yapmıştık. Haziran ayı itibariyle yeni sisteme geçilecek, olabildiğince çöp atıklarını ayıracağız, iki kez elemeden geçtikten sonra kullanılacak. File yanında Fevzipaşa kadınlarımıza birde gazetelerden kese kağıdı yaptırmayı hedefliyoruz. Bunları da esnafımıza vereceğiz ki halkımız poşet kullanımı yerine kağıt kese kullanılsın. Poşet şuan 25 kuruşa satılıyor ama bu atığı azaltmıyor. Mümkünse tamamen bu naylon kullanımı durdurulsun istiyoruz. Bu sade marketlerde değil; pazarlarda, mağazalarda da bu uygulama hayata geçirilmelidir. O bakımdan ÇAKAP gerçekten atık konusunda, geri dönüşüm konusunda büyük çaba harcıyor. Son projemiz ile daha sağlıklı bir çöp değerlendirmesi, toplanması sürecine geçmiş olacağız” dedi.

“AYHAN BEYE TEŞEKKÜR EDERİM”

Barbaros Mahallesi Anafartalar Camii yanında bulunan tatlı su çeşmesindeki teknik sorun AK Parti Belediye Başkan adayı Ayhan Gider tarafından gündeme getirilmişti.  Tatlı su çeşmesine giden su hatlarının bilinememesi nedeniyle yapılamayan çeşme, hatların yerini bilen bir vatandaşın yardımı ile belediye ekiplerince onarılmıştı. Konuyu gündeme getiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ayhan Gider’e duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Gökhan; “Çeşme konusunda Ayhan Beye teşekkür ediyorum ama o bizim işimiz. Muhtar toplantıda bu konuyu gündeme getirmişti. Belediyemiz o hatları bilmiyor Tatlı Su başkanı var, Ramazan bey o hatları biliyor. Orada ekiplerimiz hattı bulamıyorlarmış. Ayhan Bey gitmiş, ertesi gün ben gittim. Ramazan bey hattı ben biliyorum diyince hadi göster dedik; gitti gösterdi. Hattı bulmuşlar sorun; beş yerde patlak olmasıymış. Hatta bir yerde borunun arası yok, akmıyor. Su başka yerden gidiyor. Doğalgazcılar girmiş her biri tatlı su borusu diye bırakmış gitmişler. Madem bunu biliyordunuz bu hattı neden ekiplerimize söylemediniz. Sonuçta aktı da, halkta memnun oldu. diğer bölgelerde de az akan çeşmeler varmış; onları da inceleteceğiz. Dernek şikayet ediyor, ekipler gidip bakıyor bulamıyorlar. En azından buranın sorumlulukları belediyeye bırakılırsa; biz buraların haritasını çıkartırız, bakımlarını yaparız. Tatlı Su Birliğinden buraların belediyemize devrini isteyeceğiz” dedi.

“BİZ AYHAN GİDER’İ BAŞKA YERLERDE DE GÖRMEK İSTERİZ”

CHP’li meclis üyesi Adnan Güler, AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider’e akmayan çeşmeye karşı gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek sitemde bulundu. Güler; “Ayhan Bey sağ olsun akmayan çeşme konusunda büyük duyarlılık göstermiştir. Kendisine teşekkür ediyorum. Fakat biz kendisini başka yerlerde de görmek istiyoruz. Mesela binlerce çeşmeden akan suyun kaynağı olan Atikhisar Barajı su havasının korunmasında, madencilere karşı tepki göstermesini, ağaç katliamlarının durdurulması konusunda, belediyemizin ve çevrecilerin açtığı davalara destek olmasını da bekliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından 2019 yılı şubat ayı meclis toplantısının gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Barbaros Mahallesi Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin açılış işlemleri için yetki talebi oylandı. Oylama sonucunda yetki verildi. Özel Halk Otobüsü Yönetmeliğinde değişiklik talebi meclis gündemine geldi. Değişiklik talebi ile “5 yaşını dolduran araçların yetkili veya Türktüv servislerden toplu taşımaya uygundur raporu almaları gerekir” olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi. http://www.canakkaleaynalipazar.com/canakkale-nin-2018-sonu-itibariyle-nufusu/15265/

100 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın