• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Kamu Kurumunda Şok Edici Propaganda

Çanakkale'de Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu bahçesinde günlerdir Hayrat Yardım Derneği ve Hayrat Vakfı ortaklığında kermes düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğüne ait binanın bahçesinde düzenlenen kermeste ise dağıtıldığı iddia

Çanakkale'de Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu bahçesinde günlerdir Hayrat Yardım Derneği ve Hayrat Vakfı ortaklığında kermes düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğüne ait binanın bahçesinde düzenlenen kermeste ise dağıtıldığı iddia edilen Suriye Raporunda "Türkiye Anayasasından Laiklik İlkesinin" çıkartılması istendi!

23 Nisan 2019 tarihi itibariyle Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü Öğrtmenevi ve ASO bahçesinde Hayrat Yardım Derneğince kermes düzenlendi. Yarın sona erecek kermes ile ilgili olarak Nusret Eğitim, Kültür Yardımlaşma Derneği Başkan yardımcısı ve Hayrat Vakfı İl Temsilcisi Mehmet Emin Bıçakçı düzenlenen kermesten elde edilen gelirin ihtiyaç sahibi öğrencilere burs imkanı sağlamak amacıyla yapıldığını belirtti. Öte yandan kermeste katılımcılara dağıtıldığı iddia edilen Suriye Raporu isimli kitapçıkta Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'ndan Laiklik ilkesi ile ilgili şok edici talepler yer aldı.

Milli Eğitim Kurumuna bağlı bir binada düzenlenen kermeste katılımcılara dağıtıldığı iddia edilen kitapçık ile Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'ndan Laiklik İlkesinin çıkarılması tavsiye edildi. Tavsiyenin gerekçesi ise İslam coğrafyasında yaşayan insanların Suidi Arabistan ve Selefi düşüncelere kayması gösterildi.

"TÜRKİYE'NİN LAİK GÖRÜNTÜSÜ EN BÜYÜK PROBLEMİ OLUŞTURMAKTADIR"

Hayrat Yardım Derneğince düzenlenen kermes de dağıtıldığı iddia edilen derneğe ait Suriye Raporu'nun 29.sayfasında şok ifadeler yer aldı. Türkiye Anayasa'sında yer alan "Laiklik" ilkesinin kaldırılması konu alan "7.2.21 Laik Yapının Düzeltilmesi" başlığı adı altında başta Suriye olmak üzere tüm İslam coğrafyasında yaşanan en büyük problemin Türkiye'nin Laik görüntüsü olduğu iddia edildi! Raporun ilgili sayfasında; şu ifadeler yer aldı; "Suriye'de ve diğer tüm İslam beldelerinde Türkiye'nin laik görüntüsü en büyük problemi oluşturmaktadır. Laik bir Türkiye'nin tüm İslam Dünyasında da İslami cihetle söz sahibi olması mümkün değildir"

"TÜRKİYE ANAYASASINDAN LAİKLİK İLKESİNİ ÇIKARMALI, BUGÜNKÜ GENÇLİĞİN.."

Hayrat Yardım Derneği'nin Suriye Raporunda ilgili başlık altında ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin anayasasından Laiklik İlkesinin çıkartılması tavsiye edilerek gençlere İslami eğitim verilmesi öneriliyor; "Tüm ehlisünnet toplumları barındıran devletlerin çektiği en büyük sıkıntı da budur.  İslami hassasiyeti olan dünya Müslümanları, zahirde takva görüntüsü yüksek olan Suudi Arabistan tarafına ve Selefi düşünceye kaymaktadır. Bu sebeple Türkiye Anayasasından Laiklik İlkesini çıkarmalı, bugünkü gençliğin anlayacağı tarzda, iletişim araçlarını da kullanarak etkin bir şekilde İslami eğitim üzerinde durulmalıdır."http://www.canakkaleaynalipazar.com/kamu-kurumunda-sok-edici-propaganda/15762/

112 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın