• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Bozcaada'da "doğa" için buluşacaklar

Bozcaada Doğa Buluşması 27-28 Nisan tarihlerinde bu sene beşinci kez düzenleniyor. Söyleşiler, çevre forumu, piknik ve çeşitli aktiviteler ile beş yıldır devam eden etkinliği Bozcaada Belediyesi’nin desteğiyle Bozcaada Forum düzenliyor.

Bozcaada Doğa Buluşması 27-28 Nisan tarihlerinde bu sene beşinci kez düzenleniyor. Söyleşiler, çevre forumu, piknik ve çeşitli aktiviteler ile beş yıldır devam eden etkinliği Bozcaada Belediyesi’nin desteğiyle Bozcaada Forum düzenliyor.

5’inci Bozcaada Doğa Buluşması Cumartesi ve Pazar günü Bozcaada’da gerçekleşecek. Her sene çevre konularının tartışıldığı, uzman görüşlerinin adalılarla ve buluşmaya katılanlarla paylaşıldığı Doğa Buluşması bu yıl da iki gün boyunca sürecek. Buluşmayı Bozcaada Belediyesi desteklerken, Bozcaada Forum organize ediyor.


27 Nisan Cumartesi günü Zübeyde Hanım Park Kahvesi’nde kahvaltıyla başlayacak buluşma, Ayana Koyu’nda gerçekleşecek çevre temizliği ile devam edecek. Evrensel Gazetesi çevre yazarı Özer Akdemir’in söyleşisi Salhane’de gerçekleşecek. Deneyimli gazeteci “Ege’de Ekoloji Mücadelesi: Örnek Direnişler” konu başlığındaki söyleşisi ile bölgemizde cereyan eden çevre sorunları ve mücadele örneklerinden kesitler sunacak.

Özer Akdemir’in ardından da İzmir – Karaburun’da yıllardır Rüzgâr Enerji Santralleri’nin (RES) yaşam alanlarına ve doğaya verdiği tahribata karşı mücadele eden Hüsnü Dilli’nin söyleşisi yine Salhane’de olacak. Aynı zamanda Karaburun Kent Konseyi üyesi de olan Hüsnü Dilli “RES’lerin Yaşam Alanları Üzerindeki Etkileri” başlıklı konuşması 18.30’da başlayacak.

28 Nisan Pazar günü ise Zübeyde Hanım Park Kahvesi’nde her sene olduğu gibi bu sene de Çevre Forumu düzenlenecek. Bozcaada Forum aktivistleri adadaki çevresel tehditleri katılımcılarla paylaşırken, farklı coğrafyalardan gelen misafirler de kendi mücadele tecrübelerini aktaracaklar.

13.00’de Batu Saldıray’ın Fotoğraf Atölyesi gerçekleştireceği oturum Salhane’de olacak. Bu atölyenin ardından da iki sene önce de Doğa Buluşması’nın davetlisi olarak adaya gelen İsmail Tokalak söz alacak. Araştırmacı-Yazar İsmail Tokalak “Ekolojik Kirlenme ile Dünya Nereye Gidiyor” konu başlığıyla ilgili söyleşisi de yine Salhane’de gerçekleşecek.

İki gün sürecek Bozcaada Doğa Buluşması’na hem Bozcaada’dan hem de çevre yörelerdeki derneklerden katılım bekleniyor.

  https://www.canakkalememleket.com/?Syf=18&Hbr=1084464&/Bozcaada-Do%C4%9Fa-Bulu%C5%9Fmas%C4%B1-27-28-Nisan-tarihlerinde-bu-sene-be%C5%9Finci-kez-d%C3%BCzenleniyor.-S%C3%B6yle%C5%9Filer,-%C3%A7evre-forumu,-piknik-ve-%C3%A7e%C5%9Fitli-aktiviteler-ile-be%C5%9F-y%C4%B1ld%C4%B1r-devam-eden-

107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın