• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Baro Başkanı Şarlan: "Adalet Raydan Çıktı"

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, 25 kişinin öldüğü, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili asıl kusurlu bulunan TCDD personelleri Turgut Kurt, Özkan Polat, Celaleddin Çabuk ile Çetin Yıldırım'ın 'taksirli ölüme ve yaralanmaya neden olmak'tan 2'şer

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, 25 kişinin öldüğü, 328 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili asıl kusurlu bulunan TCDD personelleri Turgut Kurt, Özkan Polat, Celaleddin Çabuk ile Çetin Yıldırım'ın 'taksirli ölüme ve yaralanmaya neden olmak'tan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis istemiyle yargılanmalarına Çorlu 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanır başlanmaz Mahkeme heyeti davadan çekildi. Davayı değerlendiren Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan; "Adalet de raydan çıktı" dedi.

Davayı takip etmek için çeşitli illerden gelen Baro Başkanları ile buluşan Çanakkale Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan davayı şu sözlerle değerlendirdi; "8 Temmuz 2018 de Çorlu da, 25 kişi hayatını kaybetti, 328 kişi yaralandı. Bir yıl sonra ilk duruşma Çorlu Adliyesinde yapılmaya çalışıldı. Baro Başkanları ve meslektaşlarımızla oradaydık. Eşini, çocuğunu kaybeden aileler önce duruşma salonuna alınmadı, sonra duruşma salonunda olanların üzerine kapılar kilitlendi. Avukatlar ve aileler verilen talimatla darp edildi. Mahkeme heyetinden Adliye içinde ve duruşma öncesi kanuna aykırı müdahalede bulunanlar aleyhine suç duyurusu yapılması istenince, duruşmadan çekildi. Adalet isteyen mağdur ve ailelerin acılarını bir an azaltabilecek duruşmayı yapmayı bile beceremediler. Sadece tren raydan çıkmamış, bugün Adalet de raydan çıktı."


 http://canakkaleaynalipazar.com/baro-baskani-sarlan-adalet-raydan-cikti/16142/

70 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın