• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Çanakkale'de çevre mücadelesi büyüyor

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği toplantısı 19 Temmuz’da Çanakkale’de yapılacak. Başkanlar, meclis üyeleri doğa talanı yaşanan bölgeleri gezecek. Belediye Meclisi AKP ve MHP Grup Sözcüleri mücadeleye destek sözü verdi.

 


EGE VE MARMARA ÇEVRE BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI ÇANAKKALE’DE YAPILACAK

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği encümen üyesi seçilen Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay Temmuz dönemi meclis toplantısında yaptığı sunumda  çevre mücadelesinin büyütüleceğini söyledi. Mutluay, 

“19 Temmuz Cuma günü Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği toplantısı Çanakkale’de yapılacak. Belediye Başkanları ve meclis üyelerini de davet ettik. Başta Kirazlı bölgesi olmak üzere doğa talanı yaşanan yerleri birlikte gezip göreceğiz ardından aynı gün saat 19.00’da İskele Meydanı’nda basın açıklaması yapılacak” dedi.

AKP VE MHP GRUP SÖZCÜLERİYLE GÖRÜŞTÜM

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Pınar Bilir, "katıldığım bir toplantıda   AKP grup sözcüsü de MHP grup sözcüsü de mücadelenin her aşamasında yer alacaklarını söylediler” dedi.

Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Pınar Bilir ayrıca İl Genel Meclisi gruplarını ziyaret ettiklerini belirterek “ Gündem dışı söz alarak Kirazlı'yı anlatmalarını ve 19 Temmuz’da Balaban’a 34 üyeyle katılmalarını talep ettik " dedi.

Diğer yandan, Çanakkale Kent Konseyi Çevre Meclisi’nin 19 Temmuz eylemine kadar bir çok etkinlik düzenleyip halkı çevre mücadelesine davet edeceği öğrenildi.

Cemal Oral-Çanakkale
  https://www.canakkalememleket.com/?Syf=18&Hbr=1092252&/Ege-ve-Marmara-%C3%87evre-Belediyeler-Birli%C4%9Fi-toplant%C4%B1s%C4%B1-19-Temmuz%E2%80%99da-%C3%87anakkale%E2%80%99de-yap%C4%B1lacak.-Ba% 
137 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın