• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

AKP Çanakkale Milletvekillerine Sosyal Medya Tepkisi… “BİR DAHAKİ SEÇİME HATIRLATIRLAR”

“Kazdağlarının bitki örtüsü, altındaki madenlerden daha değerlidir. Bay Bülent”/ “Bize maden değil şu oksijen lazım”/ Şirket yetkilisi mi oluyor?/ “Bir dahaki seçime hatırlatırlar”

“Kazdağlarının bitki örtüsü, altındaki madenlerden daha değerlidir. Bay Bülent”/ “Bize maden değil şu oksijen lazım”/ Şirket yetkilisi mi oluyor?/ “Bir dahaki seçime hatırlatırlar”

Çanakkale'de faaliyet gösteren termik santrallerin ve maden ocaklarının çevreye ve insan sağlığına etkilerinin tüm yönleriyle incelenerek alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla  Meclis araştırması açılmasına ilişkin CHP Grubu tarafından verilen önerge üzerine görüşlerini bildiren AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve AKP Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a sosyal medyadan tepki geldi..

Bilindiği gibi araştırma önergesine AKP ve MHP oylarıyla ret kararı çıkmıştı.

TBMM tutanaklarından konuşmaları bire bir yayınlanan AKP Çanakkale Milletvekillerine sosyal medyadan altın madeni şirketine değil, çevreye, doğaya sahip çıkılması mesajı verildi.

Ne dediler, ne cevap aldılar?

AKP Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu TBMM’de konuşmasında “ÇED süreçlerinde, altın arama ve çıkarma çalışmalarında siyanür kullanılması söz konusu değildir” dedi.

Konuşmanın tam metni için linki tıklayın

https://www.canakkalememleket.com/?Syf=18&Hbr=1093500&/AKP-%C3%87anakkale-Milletvekili-J%C3%BClide-%C4%B0skendero%C4%9Flu-Kirazl%C4%B1da-devam-eden--alt%C4%B1n-madeni-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmalar%C4%B1-hakk%C4%B1nda-TBMM-konu%C5%9Fmas%C4%B1nda-ne-dedi?-Tarihe-not-d%C3%BC%C5%9Fmek-ad%C4%B1na-TBMM-tutan

İskenderoğlu’nun konuşması TBMM tutanaklarından birebir verilmesinden sonra sosyal medyadan tepkiler geldi.

İşte o tepkilerden bazıları..

“Ben bir milletvekili olsam önce ÇED i okurdum, bir de yerelde verilen mücadeleye kulak verirdim. Kimse Siyanürle Altın Aranıyor dememiş bugüne kadar, siyanürle ayrıştırma demiş. Üstelik siyanürden başka asit kaya drenajı demiş, ağır metalli çamur yığınları demiş, Tabipler Odası bu konuda 2013 yılında KazDağı ve Yöresi Madencilik Girişimleri Raporu hazırlamış. Sistemden indirip okuyabilirler. Ayrıca şirketin avukatlığını neden yapıyorsunuz? Sizler Çanakkale’nin oyları ile Çanakkale'yi temsil için seçildiniz”

****

Şirket yetkilisi mi oluyor?

***

AKP Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili  Bülent Turan’ın “Çanakkale'de maden varsa bu tüm millet için bir değerdir” şeklindeki TBMM konuşması ise tepki açısından hit oldu.

Konuşmanın tam metni için linki tıklayın

https://www.canakkalememleket.com/?Syf=18&Hbr=1093502&/AKP-Grup-Ba%C5%9Fkanvekili,-%C3%87anakkale-Milletvekili-B%C3%BClent-Turan-Kirazl%C4%B1da-devam-eden--alt%C4%B1n-madeni-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmalar%C4%B1-hakk%C4%B1nda-TBMM-konu%C5%9Fmas%C4%B1nda-ne-dedi?-Tarihe-not-d%C3%BC%C5%9Fmek-ad%C4%B1na

 

İşte o tepkilerden bazıları…

Kazdağlarının bitki örtüsü, altındaki madenlerden daha değerlidir. Bay Bülent”

***

“Bize maden değil şu oksijen lazım”

***

“oppsss... altını biz mi çıkarıyoruz yoksa Necip Hablemitoğlu'nun yazdığı Alman Vakıflarına bağlı şirketler mi? Aklımızla alay etmek yapılanları kapatmaya yetmiyor artık... Sanırım vatan için dürüst olma zamanı geldi ve bunu yapmalı seçilmiş... Ayıp oluyo...”

***

“Bir dahaki seçime hatırlatırlar.. Madenci, termikçi işi bitince çeker gider, pasa dağlarını da sana miras bırakır. Sizin için hava hoş, onlarla işgalcilerle sizde gidersiniz.. Allı kapı, yağlı kapı, arkası büyük hacı kapısı”

***

“Bunlar doğanın yeşilini değil doların yeşilini severler”

***

“Madencilerle ortak mısın milletvekili .İnsan olan doğup büyüdüğü şehre bu kadar ihanet etmez”

https://www.canakkalememleket.com/?Syf=18&Hbr=1093573&/%E2%80%9CKazda%C4%9Flar%C4%B1n%C4%B1n-bitki-%C3%B6rt%C3%BCs%C3%BC,-alt%C4%B1ndaki-madenlerden-daha-de%C4%9Ferlidir.-Bay-B%C3%BClent%E2%80%9D/-%E2%80%9CBize-maden-de%C4%9Fil-%C5%9Fu-oksije

 

204 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın