• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Son Kurban "Çanakkale"

Çanakkale'de son 10 yılda, siyanür ile altın madenciliğine ve termik santrallere izin veren Siyasiler, Yönetenler, Bürokrat ve karar verenler.. Kurban Bayramınız Kutlu Olsun..!

Çanakkale'de son 10 yılda, siyanür ile altın madenciliğine ve termik santrallere izin veren Siyasiler, Yönetenler, Bürokrat ve karar verenler.. Kurban Bayramınız Kutlu Olsun..!

Son on yılda Çanakkale'nin havasına, dağlarına, ormanlarına, akarsularına, canlılarına verilen zarar kadar büyük zarar hiç bir dönem verilmemişti. Yönetenlerin, karar verenlerin ve siyasilerin imzası olan kararlar ile oluşan tahribat geri dönülmez sonuçlar vermeye başladı.

Toplumun büyük bölümünde alınan kararlara büyük tepki olmasına rağmen, rant ve çıkarlar uğruna toplumun ortak değerleri hiçe sayıldı. Geçmiş Dönem Valisi Hamza Erkal ve Şimdiki Çanakkale Vali Orhan Tavlı döneminde siyanür ile altın çıkartacak olan iki maden ruhsatına onay verildi.

Çanakkale'nin resmen ölüm fermanı imzalanan iki ruhsat sayesinde binlerce ağaç kesildi. Duruma tepki gösteren halkın sorularına yönetenler cevap dahi vermedi. İktidar resmen Siyanür ile altın madenciliğinin yanında yer aldı.

Çanakkale'de Biga ve Çan ilçelerinde kurulan termik santraller Çanakkale'nin havasına, dağlarına, ormanlarına, akarsularına, canlılarını tehdit eden diğer bir unsur olarak karşımıza çıktı. Yine aynı isimler izinlere imzalar attı. Bacalardan çıkar zahirli gazalara iktidar ve yönetimler sessiz kaldı. Halkın tepkileri, şikayetleri komik gerekçeler ile göz ardı edildi. Çanakkale dönüşü olmayan bir yola girdi. Bu yolda ise ülkemizdeki son kurban Çanakkale oldu. Kurban Bayramınız Kutlu olsun Çanakkale....


http://canakkaleaynalipazar.com/son-kurban-canakkale/16330/134 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın