• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Kirazlı Altın Madeni Projesine Çifte Suç Duyurusu

ÇED raporunda 45 bin ağaç kesilmesi gerekirken; 195 bin ağaç kesimi yapan yetkililer ve ÇED Olumlu raporunda iki farklı imzası bulunan Prof.Dr. Turan Karadeniz hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

ÇED raporunda 45 bin ağaç kesilmesi gerekirken; 195 bin ağaç kesimi yapan yetkililer ve ÇED Olumlu raporunda iki farklı imzası bulunan Prof.Dr. Turan Karadeniz hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği ile Ekoloji Birliği yönetimlerince Kirazlı Altın Madeni projesi  ÇED raporunda 45 bin ağaç kesilmesi gerekirken; 195 bin ağaç kesimi yapan yetkililer ve ÇED Olumlu raporunda iki farklı imzası bulunan Prof.Dr. Turan Karadeniz hakkında da suç duyurusunda bulunuldu.

Su ve Vicdan Nöbeti 39'ncu gününde de devam ederken; Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği ile Ekoloji Birliği yönetimlerinden Çanakkale Adliyesine iki farklı suç duyurusunda bulunuldu. Yaşanan süreci açıklama ile duyuran Süheyla Doğan; "Bildiğiniz gibi Alamos Gold tarafından 8225 nolu IV.Grup işletme ruhsatlı sahada yer alan Kirazlı Altın ve Gümüş Madeni kapasite artış ve zenginleştirme tesisi projesi ile ilgili olarak 2010 yılı başından bu yana uzun soluklu bir mücadele sürdürülmektedir. Hem alanda, hem de hukuki olarak sürdürülen tüm mücadeleye rağmen firma alanda çalışmaya başlamış ve ÇED raporunda 45 bin olarak öngörülmüş olmasına rağmen 195 bin ağaç kesilmiştir. Çanakkale'nin içme suyunu sağlayan Atikhisar Barajının uzun mesafeli koruma alanında bulunan söz konusu proje tam bir talan ve yıkım projesidir" dedi.
https://www.canakkalememleket.com/?Syf=18&Hbr=1097652&/%C3%87ED-raporunda-45-bin-a%C4%9Fa%C3%A7-kesilmesi-gerekirken;-195-bin-a%C4%9Fa%C3%A7-kesimi-yapan-yetkililer-ve-%C3%87ED-Olumlu-raporunda-iki-farkl%C4%B1-imzas%C4%B1-bulunan-Prof.Dr.-Turan-Karadeniz-h

 

 

101 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın