• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

"Siyanürle Altın Madenciliğine destek olmak ihanettir."

Eğitim-İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu basın açıklamasında, “60 günden fazladır devam eden ‘’Su ve Vicdan Nöbeti’’ direnişini hedef gösteren bu köy muhtarlarını Altıncı şirketler kendi amaçları için kullandıkları ortaya çıkmıştır “ denildi.

Eğitim-İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu basın açıklamasında, “60 günden fazladır devam eden ‘’Su ve Vicdan Nöbeti’’ direnişini hedef gösteren bu köy muhtarlarını Altıncı şirketler kendi amaçları için kullandıkları ortaya çıkmıştır “ denildi.

EĞİTİM-İŞ ÇANAKKALE ŞUBE YÖNETİM KURULU BASIN AÇIKLAMASI

  Alamos Gold ve yerli taşeronu Doğu Biga Madencilik A.Ş. tarafından organize edildiği açıkça belli olan, Kirazlı, Serçeler ve Sarıbeyli köy muhtarlarının öncülüğünde bir grup 25.09.2019 tarihinde Çanakkale Belediyesi önünde çok talihsiz bir açıklama yapmışlardır.

 Çanakkale Belediyesine verdikleri itirafname gibi bir dilekçeyle maden şirketleriyle nasıl içli dışlı olduklarını, işbirliği yaptıklarını ve menfaatler sağladıklarını da beyan etmişlerdir.

  60 günden fazladır devam eden ‘’Su ve Vicdan Nöbeti’’ direnişini hedef gösteren bu köy muhtarlarını Altıncı şirketler kendi amaçları için kullandıkları ortaya çıkmıştır.

 Toprağını, havasını, suyunu, ormanlarını ve çevresel değerlerini korumak için Altın Madenciliğine karşı yapılan bu onurlu mücadeleyi yaratan ve sürdürenleri karalamaya çalışarak, işim, ekmeğim, geleceğim gibi kutsal değerlere sığınıp siyanürle Altın Madenciliğine destek olmak ihanettir.

 Çevreyi, doğayı, ormanları korumak anayasal görev ve sorumluluktur.

 Bu sorumlulukla hareket eden Su ve Vicdan Nöbeti tutan, direnen, mücadele eden herkesi Eğitim-İş Çanakkale Şubesi olarak selamlıyor ve mücadelelerine ortak olduğumuzu tekrar belirtiyoruz.

 Muhtarların açıklamaları ve Çanakkale Belediyesine sundukları dilekçedeki yazılanlar tamamen Altıncı Şirketin dilidir.

  Şirketin ağzıyla konuşan muhtarlara sormak istiyoruz…

- Bilim insanlarının Siyanürlü Altın madenciliği ile ilgili söylediklerini dinlediniz mi?

- Köy muhtarlarının Altıncı şirketin servis taşımacılığını aldığı doğru mudur?

 - Maddi karşılık olarak Altıncı Şirketlerden neler aldınız?

 - Altın Madenciliğine karşı olan köylülere baskı yaptığınız doğru mudur?

  Çanakkale şubesi olarak belirtiyoruz. Köy muhtarlarının dilekçelerinde hedefe koyduğu ve tehdit içeren Kirazlı, Balaban, Direme tesislerinde mücadele eden onurlu insanların kılına zarar gelirse, bu muhtarlar sorumludur.

 Eğitim-İş olarak tekrar belirtiyoruz #KazdaglarıHepimizin, bu mücadelede sonuna kadar direnenlerle birlikte yürümeye devam edeceğiz…

           Bu daha başlangıç, mücadeleye devam
186 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın