• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Çevre ve Şehircilik Müdüründen Halka "Bacaları Temizleyin" Uyarısı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, yayınladığı basın açıklaması ile kömür ve doğalgaz kullanan vatandaşların evlerinde bacaları karbon monoksit zehirlenmelerine karşı temizlemeleri gerektiği konusunda uyardı. Bolat'a ise yanıt Çan Çevre Derneğ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, yayınladığı basın açıklaması ile kömür ve doğalgaz kullanan vatandaşların evlerinde bacaları karbon monoksit zehirlenmelerine karşı temizlemeleri gerektiği konusunda uyardı. Bolat'a ise yanıt Çan Çevre Derneği Başkanı Hamza Yıldız'dan yanıt geldi. Yıldız, Bolat'a "ODAŞ'ın Zehir kusan bacası ne olacak" sorusunu yöneltti.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, yayınladığı basın açıklaması ile kömür ve doğalgaz kullanan vatandaşların evlerinde bacaları karbon monoksit zehirlenmelerine karşı temizlemeleri gerektiği konusunda uyardı. Vatandaşların baca zehirlenmesine maruz kalmaması için yapılması gerekenleri açıklayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat'a tepki de gecikmedi.

Avrupa'nın en zehirli havasında sahip Çanakkale'nin Çan ilçesinde ODAŞ'a ait Termik Santralin yarattığı kirlilik nedeniyle geçtiğimiz aylarda para cezasına çarptırılmıştı. Komik denecek kadar düşük bir meblağ para cezası ödeyen ODAŞ Termik Santral o günden bu güne havayı ve çevreyi kirletmeye devam ediyor.

Bolat'ın yayınladığı Baca Zehirlenme uyarısı üzerine Çan Çevre Derneği başkanı Hamza Yıldız'dan yanıt gecikmedi. Sosyal medyadan İl Müdürü Bolat'a tepki gösteren Yıldız; "Çanakkale İl Çevre Müdürlüğü evlere baca temizliği için açıklama yapmış. ODAŞ'ın zehir kusan bacası ne olacak? Alamos Goldu'un tıraşladığı Kirazlı ne alemde? Dere ve çaylar kirleniyor, balıklar ölüyor, yoksunuz. Gözlerini hala fakirlerin bacasında. Sermaye için tık yok. Ceza da kesin, durmayın da.. bir soru da bir soralım yüksek müsaadelerinizle; devlet nerede?" tepkisini gösterdi.

http://www.canakkaleaynalipazar.com/cevre-ve-sehircilik-mudurunden-halka-bacalari-temizleyin-uyarisi/16579/

114 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın