• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Milletvekilleri Nerede?

AK Parti'nin en büyük övündü konuların başında Sağlık alanında yapılan yatırımlar geliyor. Her fırsatta Sağlık alanında yapılan yarımlarla övünen AK Partinin Grup Başkanvekillerinden birisi Çanakkaleli olmasına rağmen Devlet Hastanesinde bir tane Kal

AK Parti'nin en büyük övündüğü konuların başında Sağlık alanında yapılan yatırımlar geliyor. Her fırsatta Sağlık alanında yapılan yarımlarla övünen AK Partinin Grup Başkanvekillerinden birisi Çanakkaleli olmasına rağmen Devlet Hastanesinde bir tane Kalp Damar Cerrahı bulunmuyor! Çanakkale son yıllarda Kalp Damar sağlığı konusunda en çok hastaya sahip illerin başında geliyor ama hastalar tedavi için büyükşehirlere gitmek zorunda kalıyor!

Çanakkale dolaşım sistemi rahatsızlıklarından kaynaklanan ölümlerde, TÜİK verilerine göre Türkiye’de 81 il arasında ilk 5’te yer alıyor. Çanakkale’nin kalp ve damar konusunda karnesi bu kadar kritikken, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde bir tane bile kalp damar cerrahı yok!

PROTOKOL KAĞIT ÜSTÜNDE VAR GERÇEKTE YOK!

Devlet hastanesinde Kalp Damar Cerrahı olmaması üzerine yapılan haberler sonrasında ÇOMÜ Araştırma Hastanesi ile Devlet Hastanesi hakkında protokol imzalandı. 1 ay önce imzalanan protokolle ÇOMÜ hastanesinde görev yapan Kalp ve Damar Cerrahı uzmanlarının Devlet Hastanesi’nde hasta muayene etmelerinin önü açılmıştı. Fakat imzalanan protokole rağmen ÇOMÜ'de görev yapan Kalp ve Damar Cerrahı uzmanları Devlet Hastanesinde görev yapmaya gitmedi!

HASTALAR  İZMİR, BURSA, İSTANBUL’A YÖNLENDİRİLİYOR

Protokol kağıt üzerinde kalınca; Devlet Hastanesi’ne gelen hastalar, ÇOMÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ya da İzmir, Bursa ve İstanbul’da bulunan hastanelere yönlendirilmeye devam ediyor. İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı ise geçtiğimiz ay imzalanan protokol anlaşması ile ilgili, “Bir sorun yok. ÇOMÜ Hastanesi’nin Kalp ve Damar Cerrahları, Devlet Hastanesi’nde hasta bakabilirler. Protokol yürürlükte” dedi.

TURAN: "TÜRKİYE'Yİ HER ALANDA BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Partinin kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında ise; "Bayrağı çok daha yukarılara taşıma sorumluluğumuzla; hayalleri gerçeğe dönüştürmeye, Türkiye’yi ekonomik ve sosyal her alanda büyütmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Evet AK Parti siyaseten çok güçlü ancak Devlet Hastanesinde halen bir tane bile Kalp Damar Cerrahı bulunmuyor, hastalar büyükşehir hastanelerine gitmeye devam ediyor.http://canakkaleaynalipazar.com/milletvekilleri-nerede/16755/

170 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın