• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Alamos Gold'a var da.. Onlara yok mu? İktidar da muhalefette Kirazlıyı gündem de tutuyor...

Biga ve Çan'da kurulu termik santraller zehir saçıyor. Yenileri için gün saylıyor. Altın madencileri bir ii, şimdi iki oldu. Oda yetmedi şimdi Eczacıbaşı Dumanlı'da yapacağı siyanürlü altın madenciliği için GSM ruhsatı bekliyor. Koza Serçelerde sonda

Biga ve Çan'da kurulu termik santraller zehir saçıyor. Yenileri için gün saylıyor. Altın madencileri bir ii, şimdi iki oldu. Oda yetmedi şimdi Eczacıbaşı Dumanlı'da yapacağı siyanürlü altın madenciliği için GSM ruhsatı bekliyor. Koza Serçelerde sondaja başladı. Ama hiç birisine gösterilen tepki Alamos Gold'a gösterilen tepki kadar olmadı.

Çanakkale yol geçen hanına döndü. Termik Santrallerin bacasında zehir akıyor. Çanakkale topraklarının dört bir köşesinde ağaçlar kesiliyor. Siyanürlü altın madencileri dağları delik deşik ediyor. İktidar ve Bürokrasi Çanakkale'yi talan edenlere yer göstericiliğini yapıyor.  Biga ve Çan'da kurulu termik santraller zehir saçıyor. Yenileri için gün saylıyor. Altın madencileri bir idi, şimdi iki oldu. Oda yetmedi şimdi Eczacıbaşı Dumanlı'da yapacağı siyanürlü altın madenciliği için GSM ruhsatı bekliyor. Koza Serçelerde sondaja başladı. Ama hiç birisine gösterilen tepki Alamos Gold'a gösterilen tepki kadar olmadı.

İktidar resmen Çanakkale'yi gözden çıkarmış. Ulusal ve uluslar arası sermayeye Çanakkale'yi yağmalamak için sıraya girmiş. Onlarca hatta yüzlerce enerji ve maden firması iktidarın Çanakkale'nin zenginliklerinden vereceği payı bekliyor. Fakat gündemde Sadeci Kanadalı firmanın Kirazlı'da yapacağı siyanürlü altına madenciliği var. İktidar da muhalefette Kirazlıyı gündem de tutuyor. Çanakkale'de çevreye zarar veren diğer firmalarda resmen Alamas Gold'un arkasına gizlenmiş işlerini yürütmeye çalışıyor.

Alamos Gold'un faaliyetleri Çevre Bakanlığı tarafından durduruldu. Ama Eczacıbaşı Dumanlı'da siyanürlü altına madenciliği için Orman Bakanlığından onay bekliyor. Son izin olan GSM ruhsatı verildiğinde oda faaliyete başlayacak. Nedense bu gündeme gelmiyor! Koza şirketi Serçelerde sondaj çalışmalarına başladı. O da Alamos'un gölgesinde işini yürütüyor. Onlarca enerji ve maden projesi için ağaçlar kesiliyor. Kimse ağaçların neden ve niçin kesildiğini bilmiyor. http://www.canakkaleaynalipazar.com/alamos-gold-a-var-da-onlara-yok-mu/16893/

168 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın