• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Belediyenin Borçları İçin Makam Aracını Satıyor!

31 Mart seçimlerinde AKP'li başkandan Belediyeyi devir alan CHP'li Belediye başkanı, borçları ödemek için makam aracını satılığa çıkarttı.

31 Mart seçimlerinde Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yüzde 54’lük oy alan CHP’li Mert Uygun belediye başkanı seçildi. Uygun, seçimden kısa süre sonra belediyenin 26 Milyon TL borcu olduğunu bilbordlara astığı afiş ile duyurdu.

Aradan geçen 9 aylık süreçte belediyenin gelirleri borçların ödenmesine yetmedi. Hesaplarda yapılan incelemede, AKP'li eski yönetimin özel bir firmadan iki adet yol süpürme ve bir adet çöp konteynırı yıkama aracı kiraladığı, sözleşmenin 31 Nisan itibariyle bittiği ancak aylarca ödeme yapılmadığı için borcun 1 milyon 406 bin TL'ye yükseldiği ortaya çıktı.

Firma ise geçtiğimiz günlerde belediyeyi kalan 1 milyon 200 bin TL'lik borç nedeniyle icraya verdi. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, borcun ödenmesi için makam aracını satmaya karar verdi. Belediye Meclisi aracının satılması gündemiyle olağanüstü toplandı. Makam aracının satışı, 7 CHP'li üyenin onayı ve 3 AKP'li üyenin ret oylarıyla kabul edildi.

"BU KADAR BORCUN ARASINDA LÜKS MAKAM ARACINA BİNMEK MANTIKLI DEĞİL"

Toplantı sonrası konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Uygun, "Çöp firmasıyla olan konu ilçemiz gündemine oturmuştu. 3 tane çöp aracına kesilen aylık 164 bin TL'lik fatura önümde duruyor. Bu firmaya şu anda 1 milyon 200 bin TL borcumuz bulunuyor. Firma devamlı ödeme talep etti ve biz idare etmelerini istedik ancak gelinen noktada konu icraya taşındı. Bunun karşılığında mal varlığımızı beyan ettik ve acil paraya ihtiyacımız vardı. Ödeme yapabilmek için acil bir şeyler yapmamız gerekiyordu. İş yerleri ve arazileri satamadık. Makam aracının dışında acil satacak bir malımız yok. Böyle bir karar aldık. Benim belediye başkanı olarak kullanacağım başka araçlar var. Bu kadar borcun arasında böyle lüks bir makam aracına binmek mantıklı değil" dedi.http://www.canakkaleaynalipazar.com/belediyenin-borclari-icin-makam-aracini-satiyor/16996/

175 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın