• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!

BİÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin Yeni Akit Gazetesi’nin köşe yazarı ve eski Refah Partili Şevki Yılmaz’ı konuşmacı olarak getireceği konferans büyük tepkilere neden oldu.

BİÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin Yeni Akit Gazetesi’nin köşe yazarı ve eski Refah Partili Şevki Yılmaz’ı konuşmacı olarak getireceği konferans büyük tepkilere neden oldu.

BİÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin Yeni Akit Gazetesi’nin köşe yazarı ve eski Refah Partili Şevki Yılmaz’ı konuşmacı olarak getireceği konferans büyük tepkilere neden oldu. Bu ülkenin düşman işgalinden kurtulup, milletin egemenliğine dayanan demokrasi ile yönetilmesini sağlayan, ilke ve inkılapları ile geleceğimize ışık tutan, ülkemizin bugün bir Ortadoğu ülkesi olmasının önüne geçen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan düşmanlığı ile bilinen Şevki Yılmaz’ın hilafet ve şeriat istediği yazıları gündemden düşmüyor.

Sosyal medyada siyasetçilerin, belediye meclis üyelerinin ve vatandaşların ciddi bir şekilde tepkisini çeken konferansın 20 Aralık Cuma günü saat 20:30’da Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşeceği duyuruldu. Biga Belediyesi’ne ait bilbordda yer verilen duyuruda ev sahibi olarak BİÖNDER görülüyor.

Sosyal medya üzerinden tepki gösteren Bigalıların sayısı ‘Eserinizle övünün’, ‘Atatürk düşmanının Biga’da ne işi var?’,  ‘İlber Ortaylı gelirken, şimdi Atatürk düşmanları geliyor’, ‘Yazıklar olsun’, ‘Bu kişi Atatürk Kültür Merkezi’ne yakışmaz’ gibi ifadelerle kısa sürede binleri geçti.

En dikkat çekici tepkilerden birini eski İl Genel Meclis Üyesi Ünsal Öntürk; “Bir Bigalı olarak,(Biga imam hatip mezunları ve mensupları derneği) BİÖNDER li kardeşlerimizin, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı birine davet ve destek vermelerini kınıyorum. Yazık çok yazık Köprülülü Hamdi Bey’in kemiklerini sızlattınız…..” ifadeleriyle verdi.

Bir diğer dikkat çekici tepki ise İyi Partili Belediye Meclis Üyesi İbrahim Demircan’dan geldi. Demircan, “Eserinizle övünün. AKP’ye oy verenler Atatürk ve Cumhuriyet düşmanını size konferans vermek için getiriyorlar. Demek ki belediyeyi yöneten zihniyet de bu şuursuzla aynı düşüncede ki fikirlerini önemseyip, Atatürk Kültür Merkezi’nin bu zata açılmasına göz yumuyor. Bu zatı önemseyip getireceğini duyuran derneği de şiddetle kınıyorum. İsmail Işık başkan zamanında İlber Ortaylı’yı dinlemeye gidiyordu Bigalılar. Şimdi de bu zatı dinleyecekler. Yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi’nin paylaşımı ile tepkiler çığ gibi büyürken, CHP Biga İlçe Başkanı Atilla Diren de tepki verenler arasında yer aldı.

Kapatılan Refah Partisi’nden Rize Milletvekili olan Şevki Yılmaz, 2015 yılında konuşmacı olarak katıldığı Memur-Sen Manisa İl Temsilciliği’nin toplantısında, ismini anmadan Atatürk’ü hedef alarak “Bu ümmetin ilk anası yeryüzünde Hadis-i Şerif’in tecellisi ile Fatih Sultan Muhammed Han oldu. Ne Afrika sömürebildi. Ne Asya sömürebildi. Biz böyle tarihte analık yapmış bir milletiz. Cenab-ı Allah bu millete bu imkanı lütf etti ama içimizdeki hainler, Selanikli dönmeler, bu memleketi avuç kurtları içeriden yediler cihan devletini ortadan kaldırdılar” şeklinde konuşmuştu.

Belediye başkanlığı ve milletvekili yapmış Şevki Yılmaz, AKP’nin başkanlık rejimiyle birlikte girilen süreci de Cumhuriyet’in kuruluş dönemindeki yeniliklere duyduğu nefretini ifade ederek “Devrimlerin morfinleriyle uyutulan Osmanlı’nın oğlu Türkiyemiz ise gaflet ve cehalet uykusundan yeni uyanıyor” sözleriyle ifade etmişti.

Yılmaz, Türkiye’nin hilafete dönmesi gerektiğine ilişkin çağrısını da gizleme gereği duymayarak; “Türkiye’nin analık yani Hilafet Makamına gelmesi için tüm engellere ve ambargolara aldırış etmeden çalışmak, her Müslümanın imani görevidir!” yazmıştı.
http://canakkaleaynalipazar.com/tepkiler-cig-gibi-buyuyor/16998/

109 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın