• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

"FİLLER TEPİŞİRKEN ÇİMENLER EZİLİYOR.!!!"

"İnsan, kendini zorbaların ve "zındıkların" hakimiyetine son verme görevine adayabilmesi için kesinlikle egoist içgüdülerinin önüne geçmesi gerekir. "

"İnsan, kendini zorbaların ve "zındıkların" hakimiyetine son verme görevine adayabilmesi için kesinlikle egoist içgüdülerinin önüne geçmesi gerekir. "

Thomas Münzer.

Dün Çanakkale İskele Meydanında "Kazdağları-Kirazlı Altın Madenciliğine!" karşı bir eylem vardı. Eylemi Kazdağları Direnişi ile çadır eylemini sürdüren grup , Yeşiller-Sol Parti üyeleri ve bazı gönüllüler gerçekleştirdi. Her cumartesi yineleneceği de duyuruldu.

Ardından Han'da forum ve eylence çağrısı yapıldı. (Foruma katılmadım.Buradan katılıyorum. Öz eleştiri olmadan eleştiri dozu yüksek olma olasılığı ve yorgun olmamdan dolayı)

Konunun özüne dönersek, Thomas Münzer'in 16.yy'da kullandığı bir sözle başlamamın nedeni:

"Alan eyleminde İDA DAYANIŞMA, Kazdağları Dayanışması, CHP ve Belediye çevresi yoktu. Çadır direnişi sürecinden beri bir rekabet, yer yer karalama, en belirgin şekilde eylemliliklerde birlikte olmama, birlikte eylem örgütle(ye)meme davranışları belirgin hale gelmiş. (İzmir Grubunun Çanakkale'de sonlandıracağı eylemdede aynı manzara oluşmuştu.) Olabildiğince ayrımsız. Kimin düzenlediğine bakmasızın eylemliliklerde olmaya çalışıyorum. Bulunduğum ortamlarda Münzer'in dediği gibi; "egoist içgüdülerinin önüne geçmeyen" kişi,grup, örgüt ve yapıları eleştirdim. Artık eleştirmiyorum. Her yapı kendini Münzer'in sözü üzerinden sorgulasın.!!! Birileri bu çelişki ve çatışmayı çok iyi kullanıyor.

"Filler tepişirken çimenler eziliyor.!!!"

Her eylem değerlidir. Ve eylemde süreklilik önemlidir. Sonuç alıcıdır. Bu süreçte eylemlilik örgütleyen, hukuki mücadele veren, bunda süreklilik sağlayan herkese her örgüt, birey, grup ve yapıya teşekkür ederek ve sadece destek-katılım sağlayarak bu sorunu aşmak ve sadece eylem-hukuk mücadelesinde birliktelik sağlamak hiç de zor olmasa gerek...

UNUTMAYINIZ!!! Çanakkale halkının çoğunlukla seyirci kalmasının bir nedeni: "iktidardan korku ve ya duyarsızlık!" olsa bile bence en önemli nedeni! Münzer'in dediği gibi; "Egoist içgüdülerimiz" le sürekli kendimizi öne çıkarma, farklı grup ve yapıları yok sayma-karalama şeklindeki çekişmelerimizin sosyal medya, basın ve iktidar çevrelerince çok iyi kullanılır olması!!!

Mete Ergin

  https://www.canakkalememleket.com/?Syf=18&Hbr=1113949&%2F%C3%87anakkale-halk%C4%B1n%C4%B1n-%C3%A7o%C4%9Funlukla-seyirci-kalmas%C4%B1n%C4%B1n-bir-nedeni%3A-iktidardan-korku-ve-ya-duyars%C4%B1zl%C4%B1k%21-olsa-bile-bence-en-%C3%B6nemli-nedeni%21-M%C3%BCnzerin-dedi%C4%9Fi-gibi%3B-Egoist

 

107 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın