• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Kaleseramik Üretimi Durdurdu!

1957'den bu yana aralıksız faaliyet gösteren Çanakkale'nin ve Türkiye'nin sanayi devi Kaleseramik, Corona Salgını nedeniyle üretimi durdurduğunu açıkladı!

1957'den bu yana aralıksız faaliyet gösteren Çanakkale'nin ve Türkiye'nin sanayi devi Kaleseramik, Corona Salgını nedeniyle üretimi durdurduğunu açıkladı!

26 Temmuz 1957 yılında kurulan 63 yıllık Sanayi devi Kaleseramik, Türkiye'de her geçen gün etkisini arttıran salgın nedeniyle üretimi durdurduğunu açıkladı. Kale Seramik A.Ş'den yapılan açıklamada; "Ülkemizde ve tüm dünyada, insanlığı tehdit eden COVID-19 Salgını nedeniyle olağanüstü günler yaşıyoruz. Kaleseramik olarak salgının etkilerini göstermeye başladığı ilk günden itibaren Sağlık Bakanlığı ve devletimizin aldığı kararlar doğrultusunda tüm tedbirlerimizi aldık. Bugün itibari ile şirketimizde hiç bir vaka ile karşılaşmadık" ifadeleri yer aldı.

"ÇALIŞANLARIMIZIN VE PAYDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN.."

Üretimi durdurmalarının sebebi çalışanlarının ve paydaşlarının sağlığını korumak olarak açıklayan şirket; "Tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın sağlığını korumak, aynı zamanda virüsün yayılma hızının önüne geçmek için "Evde Kal Türkiye" çağrısına uyarak 1 Nisan - 15 Nisan 2020 tarihleri arasında tüm fabrikalarımızda üretime ara verme kararı aldık. Bu süreç içinde, üretim tesislerimizde COVID-19'a ilişkin gerekli her türlü önlem alınmaya devam edilecektir" denildi.

"ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ"

Kaleseramik A.Ş'den yapılan açıklamanın devamında çalışanlar ile ilgili olarak ise; "Üretim yaptığımız bölgelerde her zaman olduğu gibi bu süre zarfında da çalışanlarımız ve aileleri için sorumlu ve duyarlı bir yaklaşımla üzerimize düşen her türlü desteği, imkanlarımızı seferber ederek gönülden vereceğimizin bilinmesini isteriz" denildi.

"YETERLİ SAĞLIK KOŞULLARININ OLUŞMASI HALİNDE DEVAM EDECEĞİZ"

Şirket tarafından yapılan açıklamanın devamında ise; "Ülke genelinde uygun sağlık koşullarının oluşması halinde ara verme sürecinin en kısa sürede sonlandırılması ümidiyle, gerek bu ara verme sürecinde gerekse de sonrasında, tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımız ile Kamu Kurumlarının kararları ve tavsiyeleri doğrultusunda, faaliyetlerimize üreten, bölgesel ve genel ekonomiye katkı sağlayan bir işletme olarak devam edeceğimizi kamuoyu bilgisine sunarız. Bu zorlu süreci, kamu kurumlarımız, işletmelerimiz ve tüm vatandaşlarımız ile birlikte, karşılıklı destek ve dayanışma içinde atlatacağımıza inancımız sonsuzdur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri yer aldı.

 

http://canakkaleaynalipazar.com/kaleseramik-uretimi-durdurdu/17531/

145 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın