• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Vakalar Artıyor.. Yetkililer Susuyor.. Doktorlar Konuşuyor!

Çanakkale'de Corona Virüs vakalarının rakamlarını devlet değil Tabipler Odası açıkladı. 15'i Yoğun bakımda entübe toplam 71 hasta var."

Çanakkale'de Corona Virüs vakalarının rakamlarını devlet değil Tabipler Odası açıkladı. 15'i Yoğun bakımda entübe toplam 71 hasta var."

YOĞUN BAKIMDA YATAN HASTALARIN HEPSİ ENTÜBE

Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Güleda Erensoy, corona virüsü rakamları ile ilgili bilgi verdi. Dr. Erensoy,  perşembe günü itibariyle yatan hasta sayısının toplamda 71 olduğunu söyledi. Yoğun bakımda Corona virüsü nedeni ile yatan hasta sayısı 15....  Serviste yatan hasta sayısı 55. Ayrıca bir tane de çocuk entübe olduğu açıklandı. Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Güleda Erensoy, yoğun bakımda yatan hastaların tamamının entübe olduğunu söyledi. Çanakkale'de 5 Temmuz tarihinde 66 adet corona virüsü nedeniyle yatan hasta sayısı olduğu ifade edildi.

CORONALI HASTA BİLGİLERİ DEVLET SIRRI MI?

Yetkililerin ısrar ile sustuğu Corona bilançosu konusunda halk arasında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Güçlü bir iddiada Lâpseki’den geldi. İddiaya göre; "Boğaz Köprüsü inşaatı şantiyesinde çalışanlarda Corona vakası çıktı. İnşaatta çalışmalar durduruldu. Bazı çalışanlar gözlem altına tutuluyor. Hatta müteahhit firmanın Çardak'ta bir oteli kapatarak personeli orada gözlem altında tutacak". İddialara üzerine yetkili makamlar bilgi vermekten kaçındı. Bu bilgileri doğrulatmak için aradığımız Sağlık Müdürü Bilgi veremeyeceğini söyledi. Valiliği aradığımızda inşaat yönetiminden bilgi alabileceğimiz söyledi. Firma yetkililerinin ise şu anada kadar bir açıklaması olmadı. Kısacası halk arasında dolaşan bilgiler yetkili makamlarca ne doğrulandı ne de yalanlandı.

Çanakkale Tabip Odası Başkanı Dr. Güleda Erensoy, Çanakkale de ve tüm Türkiye de Covid-19 ile ilgili yaşanan sürecin şeffaflıkla yönetilmediğini belirterek "Sağlık müdürlükleri yeni vaka sayısını, toplam vaka sayısını, hastanelerde yatan vaka sayısını, yoğun bakımlarda yatan vaka sayısını,tanı alan sağlık çalışanı sayısını bizimle ve toplumla paylaşmıyor..1 Haziran’dan beri pandemiye yönelik, açık havada kısıtlamaların devam ettiği tek nokta,basın açıklamaları, yürüyüş ve mitinglerle ilgili.ne zaman muhalefetin yükseldiği bir alan oluyor, pandemi var denilerek basın açıklaması ve yürüyüş yasağı konuyor ama bu arada düğünler yapılabiliyor.." tespitini yaptı

327 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın