• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

"Çanakkale Halkını Uyaracaksınız.. Turlara Devam Edeceksiniz.."

Kamuoyunda çok tartışılan, 2 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı duyurulan ama halen devam eden Gaziantep-Çanakkale uçak seferleri ile Gaziantep’ten vatandaşlar Çanakkale’ye gelmeye devam ediyor. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, 1 ay önce y

Kamuoyunda çok tartışılan, 2 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı duyurulan ama halen devam eden Gaziantep-Çanakkale uçak seferleri ile Gaziantep’ten vatandaşlar Çanakkale’ye gelmeye devam ediyor. CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, 1 ay önce yaptığı “Seferleri Durdurun” çağrısını bir kez daha yeniledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın müjdelediği, 4 yıldır devam eden Gaziantep’in Şahinbey Belediyesinden Çanakkale’ye uçaklarla vatandaşların getirilip Çanakkale’yi gezdirme projesi infial yaratmıştı. Aylardır devam eden Uçak seferleri ile Gazianteplilerin Çanakkale’ye getirilmesi resmi açıklamaya göre 31 Temmuz 2020 tarihinde sona erecekti. Fakat seferlerin aralıklarla 1 Kasım 2020 tarihine kadar sürdürüleceği öğrenildi.

TURLAR DEVAM EDİYOR!

Corona Virüs salgının Türkiye’de görüldüğü en yüksek illerden biri olan Gaziantep’ten vakaların en az görüldüğü Çanakkale’ye tur düzenlenmesine tepkiler ise hiç dinmedi. Her platformda vatandaşlar seferlerin durdurulması taleplerine karşılık yetkililer hiçbir şekilde turlarla ilgili açıklamada bulunmamışlardı. Geçtiğimiz ay ise CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural seferlerin durdurulması çağrısında bulunmuş ancak yetkililerden yine yanıt gelmemişti. 

“ÇANAKKALE HALKINI UYARACAKSINIZ, TURLARA İZİN VERMEYE DEVAM EDECEKSİNİZ..”

Gaziler diyarından, Şehitler Diyarına ismiyle düzenlenmeye devam eden uçak seferleri ile ilgili CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural yeniden yetkililere çağrıda bulundu. Ural yaptığı açıklamada; “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına,, Projesinin ertelenmesini bundan bir ay önce söylemiştik, aynı görüşümüzü ısrarla tekrarlıyoruz.. Bu gün yine aynı projenin devam ettiğini gözlemledik, ilgilileri bir kez daha uyarıyoruz, bu işin altından kalkamazsınız.. Çanakkale halkına dikkatli olun, gerekmedikçe sokağa çıkmayın kalabalıktan kaçının diyeceksiniz,  bir vaka olduğunda iletişimde olan, aynı ortamı paylaşanlara izolasyon uygulayacaksınız burada haklısınız ama bu proje niye devam ediyor, neden ertelenmiyor.. Basından bildiğimiz Çanakkale’de hastalık artış oranı, oransal  olarak ilk beş ilimiz arasında yer alıyor.. Hal böyle ilken, yapmayın yazıktır günahtır, halkı hastalıkla buluşturmayın... Sayın, Valimiz ve Hıfzıssıhha kurulunu konuyla ilgili duyarlılığa ve göreve davet ediyorum” ifadelerini kullandı.
https://www.canakkaleaynalipazar.com/canakkale-halkini-uyaracaksiniz-turlara-devam-edeceksiniz/18391/

337 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın