• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesi Satılıyor Mu?

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, yılın ilk meclis toplantısında Çanakkale’de son günlerde ortaya atılan iddiayı gündeme getirdi! ÇOMÜ’ye ait Dardanos Yerleşkesinin satışa çıktğı ve yerleşkeye talip olan firmanın ise Kolin Grubu olduğu..

Çanakkale Belediye Meclisinin 2021 yılı ilk meclis toplantısında son günlerde Çanakkale’de dillendirilmeye başlanan satış gündeme geldi. İddialara göre; İktidara yakınlığı ile bilinen bir inşaat firmasının ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesine talip olduğu, satış için görüşmelerin başladığı iddiaları konuşuluyordu. ÇOMÜ’de görev alan akademisyenlerin, ailelerinin ve öğrencilerin yanı sıra yerli yabancı turistlerin de faydalandığı tesise talip olan firmanın Kolin İnşaat Grubu olduğunu ise Belediye Başkanı Ülgür Gökhan açıkladı.

Çanakkale’de son bir ayda yaşananları değerlendiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, iddialardan toplantıdan bir saat önce haberi olduğunu açıklarken; AK Parti grubundan ise iddiaların bir süre öncesinden gündeme geldiği yönünde onay geldi.

ÇOMÜ Dardanos Yerleşkesinin Kolin İnşaat Grubuna satışı ile ilgili iddiaları gündeme taşıyan Ülgür Gökhan; Çanakkale’de son zamanlarda bir takım gelişmeler olduğunu ancak bundan toplum kadar kanaat önderi konumundaki kişilerin bile haberdar olmamasından yakındığı esnada dile getirdi. Gökhan konuyla ilgili olarak; “Balıkesir-Çanakkale Bütünleşik Kıyı Alanları Planı askıya çıktı. Sonradan duyduk hatta son gün duyduk. Böyle bir plan yapılıyor ama Çanakkale’de kimsenin haberi yok. İtiraz etmek için harekete geçtik hemen. Soruyorum ilgililere kimsenin haberi yok. Peki nedir bu? Bir sürü şey yapma planı var ama bunu kime sordunuz? Üniversitenin Dardanos kampüsü satılıyormuş! Öyle diyorlar. Ben 1 saat önce duydum, isteyen kim? Kolin grubu istiyormuş. Bu kentte bu dedikodular nasıl oluyor? Burası böyle başıboşlar kenti mi? Biz bu kenti sahiplenemeyecek miyiz? Böyle bir şey olmaya bilir ama bu söylentiler nasıl çıkıyor bunu irdelememiz gerekiyor” dedi.

336 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın