• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

ZAPATİSTALAR MÜLTECİLER İÇİN KAHVE SATACAK

Meksika'nın Chiapas dağlarındaki Zapatistalar, sınır dışı edilen mülteciler için kampanya başlattı. Chiapas'da Zapatistaların ürettiği kahvelerden elde edilecek gelir, Meksika'ya geri gönderilen mültecilerle paylaşılacak.

Meksika’nın Chiapas eyaletindeki Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu (EZLN) üretecekleri kahveleri, ABD Başkanı Donald Trump’ın sınır dışı ettiği mültecilere yardım amacıyla satacaklarını açıkladı.

Daha önce de pek çok kez mültecilerle dayanışma kampanyaları düzenleyen EZLN, Venezuela merkezli TeleSur’un haberine göre, Chiapas’da ürettikleri kahvelerin satışından elde ettikleri gelirleri ABD’den Meksika’ya sınır dışı edilen mültecilere yardım etmek için kullanacaklarını açıkladı. Mülteciler için yapılacak uygulama “Sermayenin Duvarlarına Karşı Küresel Kampanya” projesinin bir parçası.

‘UMARIZ ZULME KARŞI MÜCADELEDE ETKİLİ OLUR’

Neoliberalizm karşıtı, yerlilerin omurgasını oluşturduğu EZLN’nin komutanları Moises ve Galeano tarafından yayınlanan açıklamada, “Zapatista topraklarında, Zapatistaların ellerinde üretilen yüzde yüz Zapatista kahveleri ile verilecek destek, mültecilerin tüm dünyada uğradıkları zulüm ve ayrımcılığa karşı çıkmalarında yardımcı olabilir. Direnmek, isyan etmek, savaşmak ve örgütlenmek zorunda olduğumuz her daim aklımızda” ifadeleri yer aldı. (DIŞ HABERLER)

 

http://www.gazeteduvar.com.tr/dunya/2017/03/19/zapatistalar-multeciler-icin-kahve-satacak/

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   177 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 30° 20°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam386
Toplam Ziyaret612587