• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

NAHİT DURU: ERDOĞAN ÇANAKKALE’Yİ KÜÇÜMSEDİ KİMSE AĞZINI AÇMADI!

Cumhurbaşkanı, Çanakkale Zaferi ile, terörle mücadeleyi, Suriye’ye yapılan müdahaleyi bir tutmanın yanı sıra, törende; evet kampanyası da yürüttü.

“Dün analar ‘Ya şehit ol, ya gazi’ diye Çanakkale'ye gönderiyorlardı. Bugün terör örgütlerinin üzerine, Suriye'ye gönderiyorlar.”

Bu sözler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait. Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıl dönümü törenlerinde söyledi ve hiçbir medya kuruluşu bu sözlerin üzerinde durmadı…

Çanakkale zaferini, Suriye’deki iç çatışmaya Türkiye ile birlikte ilgili ilgisiz diğer ülkelerin karışması ve terörle mücadeleyi aynı değerde tutmak…

Bunu herhangi bir siyasetçi, bir gazeteci söylese AKP’liler kıyameti koparırdı. Çanakkale Zaferinin küçümsendiğine vurgu yaparlar, söyleyeni linç ederlerdi.

7 düvele karşı kazanılmış Çanakkale Zaferi ile terörle mücadeleyi ve Suriye’nin içişine karışmayı aynı kefeye koyan Erdoğan olunca kimsenin sesi soluğu çıkmıyor nedense…

Cumhurbaşkanı, Çanakkale Zaferi ile, terörle mücadeleyi, Suriye’ye yapılan müdahaleyi bir tutmanın yanı sıra, törende; evet kampanyası da yürüttü.

Böyle bir törende, muhalefet anayasa değişikliği referandumu için HAYIR  kampanyası yapsaydı, ortalık cehenneme dönerdi kuşkusuz. AKP’liler, yandaşlar, hatta merkezdekiler muhalefeti tefe koyar, il, ilçe yöneticileri OHAL’i uygulamakta gecikmezlerdi.

Bunlar olup biterken milliyetçiliği kimseye bırakmayan MHP ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den hiç ses duydunuz mu?

O Bahçeli ki, düne kadar her konuşmasında, Başkanlık sistemine karşı çıkmadı mı?

Erdoğan’ı “Beştepe hanedanı” diye niteleyen, hakaret yağdıran, AKP’yi  “aile boyu rüşvet ve yolsuzluk çamuruna batmakla” suçlayan, “17-25 Aralı yolsuzluk dosyalarının hesabını” sormaması” halinde “namerdim” diyen Bahçeli’ye ne oldu?

Birden bire bu söylediklerini unutup, neden çark etti?

İşte, Devlet Bahçelinin olmadığını iddia ettiği MHP tabanında, Genel Merkeze karşı öfke bu nedenle büyüyor.

Bahçeli’nin Anayasa değişikliği referandumunda AKP ile aynı cephede olmasından çok, onların söylemlerinin peşinden gitmesi MHP’lileri daha da sinirlendiriyor.

MHP’nin Anayasa değişikliği TBMM’de görüşülürken verdiği desteği ise, gerçek MHP’liler ne anlatabiliyor ne de içlerine sindirebiliyorlar.

Ve MHP içinde; HAYIR cephesi her türlü saldırı, engellemeye karşın gelişiyor.

CHP’nin yapmayı planladığı toplantılara, örneğin Samsun’da Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a salon verilmeyerek engellenmesi, demokrasiye inanan AKP’lilerin bile sabrını taşırdı.

Bütün bu gelişmeler sonucu, yandaş yazarlar referandumdan HAYIR  çıkmasından çekindiklerini açık açık dile getirmeye başladılar.

Bu yazarların önemli bir bölümü, HAYIR diyenlerin iktidar yetkilileri tarafından terörist ilan edilmesini ve ülkenin EVETÇİ, HAYIRCI diye ikiye bölünmesini doğru bulmadıklarını yazmaya başladılar.

Her düşünceden, parti ayrımı olmaksızın, ülke insanlarının “HAYIR”da ülke çıkarları ön planda tutularak birleşmesi, hem iktidarı, hem de yandaşları korkutuyor.

Görünen o ki; HAYIR, Türkiye’nin geleceğinden kuşku duyanlar, hatta karşı görüşü savunanlar  için bile umut ışığı olacak…

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

http://www.abcgazetesi.com/erdogan-canakkaleyi-kucumsedi-kimse-agzini-acmadi-7687yy.htm

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   209 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
23° 29° 20°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam134
Toplam Ziyaret613182