• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

ULUSLARARASI ÇOCUK KİTAPLARI KURULU, POLİTİK ATMOSFER NEDENİYLE TÜRKİYE KONGRESİNİ İPTAL ETTİ

Çocuklar ve gençler arasında okuryazarlık kültürünü geliştirmek amacıyla faaliyetlerde bulunan Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu, politik ortam sebebiyle İstanbul’da gerçekleşmesi planlanan kongresini iptal ettiğini duyurdu.

Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu, 1-4 Eylül’de İstanbul’da düzenlenmesi planlanan 36’ncı kongresini iptal ettiğini duyurdu.

K24’ün aktardığına göre, Kurul Başkanı Wally De Doncker, Bologna Çocuk Kitapları Fuarı’nda düzenlenen basın toplantısında, kongre programı Türkiyeli meslektaşlarının dört yıllık çabaları sonucunda hazırlanmış olsa da, ‘ellerinde olmayan sebeplerden ötürü’  iptal kararı aldıklarını belirtti.

Yayınevlerinin kapatılması, yazar ve gazetecilerin tutuklanması gibi ifade özgürlüğü bağlantılı durumların ve siyasi atmosferin alınan kararda etkili olduğu belirtiliyor.

Çocuklar ve gençler arasında okuryazarlık kültürünü geliştirmek amacıyla faaliyetlerde bulunan ve projeler üreten Uluslararası Çocuk Kitapları Kurulu, 75 ülkede temsil edilen ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş.

 

https://tr.sputniknews.com/kultur/201704041027933683-uluslararasi-cocuk-kitaplari-kurulu-politik-atmosfer-turkiye-kongresi-iptal-edildi/

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   185 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 30° 20°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam393
Toplam Ziyaret612594