• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

OKUL SAATİ 09.00-15.00 OLACAK

Erdem, 12 yıllık zorunlu eğitimle yeni derslik ihtiyacının ortaya çıktığını söyledi. Erdem, ikili öğretime son verilip tekli eğitime geçilmesi için de 70 bine yakın derslik ihtiyacının bulunduğunu bildirdi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle aileleriyle Türkiye'ye sığınan okul çağındaki 830 bin Suriyeli çocuktan 500 bine yakınını eğitime kattıklarını belirterek, "300 bin civarında öğrenciyi de eğitime almaya çalışıyoruz. Amacımız eğitim çağındaki tüm Suriyelileri eğitim ve öğretimle buluşturmak" dedi.

Erdem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkelerinde 6 yılı aşkın süredir devam eden iç savaş nedeniyle çok sayıda Suriyelinin Türkiye'ye geldiğini hatırlattı.

'Tekli eğitim saati hazır'

Erdem, 12 yıllık zorunlu eğitimle yeni derslik ihtiyacının ortaya çıktığını söyledi. Erdem, ikili öğretime son verilip tekli eğitime geçilmesi için de 70 bine yakın derslik ihtiyacının bulunduğunu bildirdi. Tekli eğitim sisteminin altyapısının hazır olduğunu anlatan Erdem, "Tekli eğitim çocuklar için çok daha sağlıklı, zamanlama olarak 09.00'dan 15.00'e kadar eğitimde kalmalarını, erkenden kalkmayıp, geç vakte kadar dışarıda kalmadan eğitime geçmelerini sağlayan bir sistem olacak" dedi.

Erdem, tekli eğitimde derslik ihtiyacı için planlamayı yaptıklarını dile getirerek, "2 yıl içinde geçeceğiz. Aynı zamanda okul öncesi zorunlu oluyor. Oradan doğan derslik ihtiyacı var. Onun planlamasını da yapıyoruz. Yeni uygulamalardan biri de 5. sınıfta İngilizce ve Türkçe ağırlıklı eğitim sistemi. Bunların hepsi yeni dönemde inşallah planların içinde olacak" ifadelerini kullandı.

 

http://www.birgun.net/haber-detay/okul-saati-09-00-15-00-olacak-154274.html

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   133 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 23° 13°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam357
Toplam Ziyaret583715