• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

AGİT: OYLAR YENİDEN SAYILSIN

Avrupa Güvenlik ve iş birliği Teşkilatı (AGİT), parlamenter sistemi sona erdiren halk oylamasında kullanılan oyların yeniden sayılması önerisini getirdi.

Avrupa Güvenlik ve iş birliği Teşkilatı (AGİT), parlamenter sistemi sona erdiren halk oylamasında kullanılan oyların yeniden sayılması önerisini getirdi.

Avrupa Güvenlik ve iş birliği Teşkilatı´ndan (AGİT), anayasa değişikliği referandumunda kullanılan “oylar yeniden sayılsın” önerisi geldi. AGİT Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi Direktörü Michael Georg Link, Heilbronner Stimme gazetesine yaptığı açıklamada, “oyların yeniden sayılması, seçim sürecine yönelik zayıflayan güveni artıracaktır” dedi.

DHA’nın aktardığına göre, Türk hükümetinin AGİT raporunu dikkate almayacağı yönündeki beyanatlardan üzüntü duyduğunu kaydeden Link, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın iş birliğine yanaşmaması durumunda Türkiye´deki politik durumun kötüleşeceğini de öne sürdü.

Politik açıdan sonuçsuz kalmaz “Bizim raporlarımız sadece AGİT tarafından değil, aynı zamanda AB, Avrupa Konseyi ve Birleşmiş Milletler tarafından değerlendirilir ve bu kurumlara referans teşkil eder” ifadelerini kullanan Michael Georg Link, Türkiye´nin, gözlemcilerinin tavsiyeleri konusunda AGİT ile iş birliği yapmaması durumunda, bunun başka devletler ve kurumlar tarafından eleştirileceği ve politik açıdan sonuçsuz kalmayacağı değerlendirmesinde bulundu.

http://grihat.com/agit-oylar-yeniden-sayilsin/

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   124 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 23° 13°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam357
Toplam Ziyaret583715