• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

ÖĞRENCİLERE BİR KARNE DAHA GELİYOR

Çocuklara bir karne daha geliyor. Velilerin, çocuklarının sağlık durumu ile ilgili takipte olmalarını sağlayacak olan karne, yılda iki kez verilecek.

Çocukların artık derslerinin yanı sıra sağlıklarıyla ilgili de karnesi olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının uygulaması olan "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi Programı" için 15 Nisan'da başlayan veri girişi 15 Mayıs'a kadar devam ediyor. Veriler uluslararası standartlarla karşılaştırılacak ve aileye aşırı zayıf, kilolu veya diyetisyene götürülmeli gibi tavsiyelerde bulunulacak.

Uygulamayla ilgili şu bilgiler verildi: 

"Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğiyle artık okullarda çocuklarımıza sınav, mekik, boy ve kilo noktasında dört kategoride testler yapılacak. Yılda iki defa yapılacak olan bu testler karneler haline dönüştürülecek ve velilerimize e-okul sisteminden karne olarak da ulaştırılacak. Çıkarılan bu testlerle çocuklarımızla ilgili alınması gereken bir aksiyon varsa aşırı kilolu ya da aşırı zayıf gibi vücut bünyesinin güçsüzlüğü ile alakalı bir sorun varsa aksiyon haritası hazırlanacak ve aksiyon planlamasına göre de çocuğun takibi mümkün olacak."

 

http://haber.sol.org.tr/toplum/ogrencilere-bir-karne-daha-geliyor-195194

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   137 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 24° 13°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam172
Toplam Ziyaret583530