• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Dünya liderlerine mülteci mesajı: Ayakkabılar sınırları geçiyor, peki insanlar?

Sanatçı Thaer Maarouf, dünya liderlerinin mültecilere uyguladığı politikaları protesto etmek için mültecilerin göç sırasında kullandıkları ayakkabıları “Kirli Mesajlar” adındaki proje kapsamında dünya liderlerine gönderiyor

Sanatçı Thaer Maarouf, çıkan savaşlar sonucu evlerini terk etmek zorunda kalan mültecilere uygulanan politikaları protesto etmek için “Kirli Mesajlar” adındaki projesi kapsamında mültecilerin, ülkelerini terk ederken kullandıkları ayakkabıları dünya liderlerine gönderiyor.

Gazete Karınca’da yer alan habere göre, Avusturya’nın Viyana kentinde yaşayan sanatçı, dünya liderlerine gönderdiği ayakkabıların tabanına mültecilerin, terk etmek zorunda oldukları yeri ve hedeflenen varış noktasını yazıyor. Bu ayakkabıları dokuz ülke liderine ve rastgele seçtiği üç adrese yolluyor. Tesadüfi olarak seçilmiş adreslere ise yazdığı bir mektupla, ayakkabıyı bir başka adrese göndermesini ve bir zincir oluşturulmasını istiyor.

Ayakkabılar sınırları geçebiliyor, peki ya insanlar?

Blogunda “Dirty Messages” (Kirli Mesajlar) projesinin ayakkabıyı giyen kişinin ‘güvenli’ noktaya ulaşmak için geçtiği “zorlu ve tozlu yolu” simgelediğini yazan sanatçı şöyle diyor:

Ayakkabılar, sınırları kolayca geçebilmesine ve yasaları çiğnemeden veya kendisini tehlikeye sokmadan gideceği yere ulaşabilmesine rağmen mülteciler, aşılmaz sınırlarla ve engellerle karşılaşıyor.


 

 http://sendika61.org/2017/08/dunya-liderlerine-multeci-mesaji-ayakkabilar-sinirlari-geciyor-peki-insanlar/?utm_source=ReviveOldPost&utm_medium=social&utm_campaign=ReviveOldPost

 

 

 

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   222 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
25° 29° 19°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam151
Toplam Ziyaret612352