• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Sosyalizm başarıyor: Küba bir kanser türüne çare buldu!

Küba'nın geliştirdiği bir cilt kanseri ilacı, tamamlandıktan sonraki ilk altı ay içerisinde Küba'daki eczanelerde yerini aldı. İlaç hastalarda olumlu sonuçlar veriyor.

Küba'nın geliştirdiği bir cilt kanseri ilacı, tamamlandıktan sonraki ilk altı ay içerisinde Küba'daki eczanelerde yerini aldı. İlaç hastalarda olumlu sonuçlar veriyor.

Küba'nın geliştirdiği Heberferon isimli cilt kanseri ilacı adadaki 400 hastada olumlu sonuçlar verdi. Araştırmacılar elde ettikleri bulguları Küba’daki Cilt Kanseri Çalıştay’ında paylaştı.

Heberferon bazal hücreli karsinomayı hedef alan, enjektabl formda hazırlanan bir ilaç.

Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezi tarafından, cilt kanseri tedavisi için 20 yıllık araştırmadan sonra geliştirilen ilaç, tümorün büyümesini engellerken lezyonları azaltıyor ya da tamamen yok ediyor.

Araştırma sürecinde yer alan biyolog Dr. Iraldo Bello, ilacın interferon alfa 2b ve rekombinant insan interferon gamma maddelerinin sinerjistik bir kombinasyonu olduğunu ve dünyada bir benzerinin olmadığını dile getirmişti.

bilimsoL'dan Başak Dönertaş'ın aktardığı gelişmelere göre, interferonlar normalde vücudun bağışıklık hücreleri tarafından salgılanıyor ve çoğalan hücreleri intihara sürükleyebiliyor. Böylece kansere karşı da etki gösteriyor.

Dr. Priscila Torres bazal hücreli karsinomlu hastaların %60'ının ilaca olumlu yanıt verdiğini bildirdi ve daha çok hastanın Heberferon‘dan yarar görebileceğini ekledi.

Güneşe aşırı maruz kalma nedeniyle cilt kanseri adadaki en yaygın kanserlerden biri.

Dr. Iraldo Bello, piyasaya çıkalı kısa süre geçmesine rağmen ilacın çeşitli cilt kanseri hastalarında olumlu değişikliklere neden olduğunu dile getirdi.

 

 

 http://www.abcgazetesi.com/sosyalizm-basariyor-kuba-bir-kanser-turune-care-buldu-63041h.htm

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   163 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 25° 18°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret599304