• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Temsili bağbozumunda organizasyon sıkıntısı

18'incisi düzenlenen Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali'nde gerçekleşen temsili bağbozumu yine sadece Talay fabrikasına ait bağda gerçekleşti. Belediyenin günlerdir anonsuna rağmen bağbozumuna katılacak misafirler için sadece Talay'a ait i

18'incisi düzenlenen Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali'nde gerçekleşen temsili bağbozumu yine sadece Talay fabrikasına ait bağda gerçekleşti. Belediyenin günlerdir anonsuna rağmen bağbozumuna katılacak misafirler için sadece Talay'a ait iki traktörün olması tepkilere neden oldu.

Bu yıl 18'incisi düzenlenen Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali'nin ilk günü dün gerçekleşti. Festival öncesinde belediye tarafından yayınlanan program akışında ve birkaç gündür yapılan anonslarda, temsili bağbozumu Ataol, Talay, Gülerada ve Yunatçılar'a ait bağlarda gerçekleşeceği belirtildi.

Ancak dün saat 17.00'de Jandarma Çeşmesi önünde toplanan onlarca misafir için sadece Talay'a ait iki traktör vardı. Traktörlerin daha Jandarma Çeşmesi önüne gelmeden dolması ile birlikte onlarca kişi ne yapacağını şaşırdı. Bazı misafirler duruma tepki gösterince Talay çalışanı, “Ben ne yapayım, sadece bizim traktörler gelmiş ve yine sadece bizim bağa gidilecek” diye sitem etti.

Son yıllarda yazlarını Bozcaada'da geçiren Ümmühan Sezer ise Bozcaada Haber'e, “Biz ismimizi yazdırdık, Yunatçılar'a gittik ama onlar biz katılmıyoruz, belediyenin haberi yok galiba dediler. Ama belediye tarafından yapılan anonslarda da bu şekilde söylendi. Bu nasıl organizasyon” dedi.

SORUN KISMEN ÇÖZÜLDÜ

Son olarak problem Bozcaada Belediyesi'ne ait bir minibüs ve kasalı bir aracın da konvoya dahil olması ile sorun çözüldü. Konvoya özel araçları ile katılanlar olurken festival için adaya gelen turlar da toplu olarak temsili bağbozumuna katıldı. Temsili bağbozumu yine geçen yıl olduğu gibi sadece Talay'a ait bağda gerçekleşti.

Öte yandan temsili olarak gerçekleşen bağbozumunda bazı misafirlerin poşet poşet bazılarının ise kasalara doldurduğu ve yanlarına aldığı üzümler dikkatlerden kaçmadı.

Bağbozumu Festivali için adaya gelen bir turist Bozcaada Haber'e “Ben sırf bu festival için adaya geldim. Festivalin iki gününe katılacağım. Ama bu temsili bağbozumu için açıkcası biraz hayal kırıklığına uğradım. Onlarca turist için sadece iki traktör getirmişler. Biz de kendi aracımızla katıldık. Bağbozumu sırasında üzümlerden ve adanın bağlarından bahsedecek bir rehber olamaz mıydı? Ayrıca bu temsili bağbozumu ama siz de görüyorsunuz poşetlere doldularak evlere götülüyor. Keşke bunu baştan sağma yapacaklarına biraz daha ilgi göstererek yapsalar” dedi.

 http://www.bozcaadahaber.net/temsili-bagbozumunda-organizasyon-sikintisi/7186/

                                                                    

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   119 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 25° 18°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret599304