• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Erdoğan: SİHA'ların işi teröristleri yok etmektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: SİHA'ların işi teröristleri yok etmektir. Mehmetçiği şehit edeni yok etmeyecek miyiz?

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı. SİHA tartışmalarıyla ilgili konuşan Erdoğan, “SİHA’ların işi teröristleri yok etmektir. Mehmetçiği şehit edeni yok etmeyecek miyiz?” dedi. Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Terörü dört yılda bitiririm” açıklamasına da değinerek, “Sen kimsin ya… Kandil’den sana destekler geliyor memnunsun değil mi? Yolunuza beraber devam edersiniz, size de yakışır” dedi. Bazı belediyelerin heykelini yaptığını da hatırlatan Erdoğan, “Bizim değerlerimize ters. Heykelimi dikmeyin, maskımı yapmayın, eser dikin” dedi.

Erdoğan’ın, 884 belediye başkanına hitaben yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ: Belediyecilikte rakiplerimizle değil, kendimizle yarışıyoruz. Önümüzdeki seçimde çıtayı yükseltiyoruz. Buna uygun projeler geliştirmemiz, ekipleri oluşturmamız gerekiyor. Mektep belediyeler. Belediyecilikten Türkiye’nin yönetimine giden yolun doğru bir yol olduğunu sayısız tecrübe ile gördük. Millete hizmet etmenin sadece yol yapmak değil gönülleri de yapmaktan geçtiğini yaşayarak gördük.

EN VASAT ARKADAŞIMIZ MUHALEFETİN YILDIZLARINDAN İLERİ: Biz gençliğimize güvendik. İnanıyoruz. Şimdi de kalite sorunumuzu halletmek suretiyle bunu çok daha farklı bir yere taşıyacağız. Bu tablo AK Parti olarak ve bireysel olarak kendimizi yenilememiz, geleceğe hazırlamamızın önemini gösteriyor. Ülkemiz ve dünya öylesine hızlı gelişiyor ki bu yenilenmeyi çok daha köklü bir şekilde yapmamız gerektiği anlaşılıyor. AK Parti’de görev alan her bir arkadaşım benim için partisi için ülkesi için görev yapmış birer kahraman. Bizim partide en vasat görevde yer almış arkadaşlarım muhalefet partilerin yıldızlarından ileridir. 2019 seçimlerinde yüzde 50’nin üzerine çıkmak için mevcutla yetinemeyiz.

HEDEF 2019 MART DEĞİL KASIM: Dava kalıcı, isimler ise fanidir. Biz kalıcı olana bakacağız, sadakatimizi davamıza göstereceğiz. 2019 Martı bizim için olmazsa olmazdır. Aday olacak belediye başkanlarımız, mevcut belediye başkanlarımız hedefi 2019 Martı’na değil, 2019 Kasım’a koymalıdır. Belediyelerimiz hakkında ne ufak bir spekülasyona fırsat vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım. Bütün dedikoduları silbaştan yapacak gibi bugünkü toplantıyla miladi adımın atılması gerektiğini ifade ediyorum. Bütün dedikoduların ortadan kalkması için belediye başkanlarımıza, il genel meclisi üyelerimize çok büyük görevler düşüyor.

HESABİ DÜŞÜNME HAKKI YOK: Hiçbirimizin hesabi düşünmeye hakkı yok. Hizmet yarışında en geride de kalsak mücadeleye devam etmek gerekiyor. Bu yolda küsmek, darılmak hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek yakışmaz. AK Parti’ye zarar verecek her söz Türkiye’nin geleceğine vurulmuş bir darbe olacaktır. Vazifemizi başarıyla yerine getirdiğimiz ölçüde milletimizin desteğine mazhar oluyoruz. AK Parti’nin başarısızlığı demek Türkiye’nin elindekileri kaybetmesi ile yüz yüze kalması demektir. Ülkemizin kaderi ile partimizin kaderinin iç içe geçtiği bir dönemden geçiyoruz. Başarı çıtamız asgari yüzde 50+1 oy elde etmektir. Ama asıl hedefimiz milletin tamamımın gönlünü fethetmektir.

 http://www.gazeteduvar.com.tr/politika/2017/09/13/erdogan-sihalarin-isi-teroristleri-yok-etmektir/

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   121 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
19° 25° 18°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret599304