• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Artvin kartalı, yuvasının üzerinde uçurulan HES drone’nunu parçaladı

Artvin’de Yusufeli HES projesinin inşaatına ilişkin çekim yapan drone (insansız hava aracı), 350 metre yükseklikte bir kartal tarafından parçalandı.

DHA’dan Adem Güngör’ün haberine göre Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılında 486 milyon 875 bin liraya ihale edilerek yapımına başlanan Yusufeli Barajı ve HES projesinin inşaatına ilişkin drone ile yapılan hava çekimleri sırasında ilginç bir an yaşandı.

Baraj bölgesinde yuva yapan kartal, 350 metre yükseklikte çekim yapan DSİ’ye ait drone’u pençeleriyle kaptı. Kartal daha sonra pervanelerinden pençeleriyle tuttuğu drone’u yuvasına taşıdı. Drone’u bir süre yuvasında saklayan kartal yeniden havalanarak aracı yüksekten yere bıraktı. Bu sırada görüntü kaydı yapmadığı öğrenilen drone düştüğü bölgede parçalanmış halde bulundu.


Son dönemin gözde teknolojileri arasında yer alan drone’ların (insansız hava aracı), uçuş emniyetini olumsuz etkilemelerinin yanı sıra doğal yaşamda bulunan yırtıcı hayvanlariçin de tehlike oluşturduğu biliniyor.

http://www.kuzeyormanlari.org/2017/10/20/artvin-kartali-yuvasinin-uzerinde-ucurulan-hes-dronenunu-parcaladi/

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
340 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın