• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Sema Acar
semaacar17@hotmail.com
YALNIZKENT’TE CHP’LİLERİN SOSYAL MEDYA İLE İMTİHANI
14/12/2016

Eylül 2016; Çanakkale Belediyesi himayesinde 2 yılda bir yapılan Çanakkale Bienali  küratörü Beral Madra; Kemal Kılıçdaroğlu’nun  idam ile ilgili görüşü sorulduğunda “önümüze gelsin bakarız” cevabı üzerine atığı tweet’te    “Bu denli ciddi ve sakıncalı bir konuya verdiği yanıt sığ/zeka yoksunu/sorumsuz!” ifadelerini kullandı.

Başta CHP li Çanakkale Belediyesi yöneticileri olmak üzere Çanakkale CHP yönetimi; genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na  söylenen   “zeka yoksunu, sorumsuz” sıfatlarına hiç itiraz etmediler… Kınamadılar… Tepki göstermediler… Yani kulaklarının üstüne yattılar tabiri caizse… Neden?

CHP lilerden gelmeyen tepki AKP Çanakkale Milletvekili  Bülent Turan’dan geldi… Beral Madra’nın biri Yenikapı Mitingi ile ilgili, diğeri CHP lideri hakkında attığı iki tweet hakkında uzun bir açıklama yapıp ”CHP’liler acaba bu işe ne demektedir? Bu rezalet karşısında sessizliğini koruyup, ifade hürriyeti perdesi arkasına mı saklanacaklar, yoksa kendi liderlerine de hakaret etmiş olan bu ismin bienalden çıkarılması noktasında tavır mı koyacaklar? Çanakkale halkı bu sorunun cevabını beklemektedir.” dedi

Sonuç; Beral Madra küstü… Bienal ekibinden çıkıyorum dedi… Bienal iptal oldu… Ve olay Bülent Turan bienali “iptal ettirdi” ye dönüştürüldü…

Hayır, Bienali Bülent Turan iptal ettirmemiştir… O zaman söyledikleri ortada herkes arşivlerden bulup okuyabilir. Bülent Turan; Bienal iptal edilsin dememiştir, Beral Madra’ya itiraz etmiştir. Saim Yavuz’un   yazısında dediği gibi Bienal kendi kendini iptal etmiştir. Yapılmasına çok az bir zaman kaldığı halde afişleri asılıp, duyuruları yapılmayan bienal belki de başka bir sebepten zaten yapılmayacaktı. Belki kendi içlerinde sorunları vardı bilemem ama  Bülent Turan’ın çıkışı sanki “körün aradığı bir göz” misali gayet güzel kullanıldı ve Bülent Turan bienali” iptal ettirdi”ye bağlandı iş….

Bir vaveyla bir gürültü çıkarılmaya çalışıldı… Beral Madra ve eşinin kurucusu olduğu bir yapı dışında tık çıkmazken… “çağdaş sanat” camiasından dişe dokunur bir kınama gelmezken… “iptal” edilmesi kınanmayan bineal için haber sol org ve oda tv’ye   bile haberler yaptırıldı Bülent Turan bienali iptal ettirdi diye…Ama olmadı kıyamet koparılamadı. Ama bir şey oldu. Daha doğrusu olan Kılıçdaroğlu’na oldu. Kendine yapılan hakarete partilileri cevap vermedi, kınamadı…  Başta bienal himayedarı  Çanakkale Belediyesi olmak üzere Çanakkale CHP teşkilatı da dahil kimse Kemal Kılıçdaroğlu’na  sahip çıkmadı….

Gelelim bu güne… CHP 20, 22 ve 23 Dönem Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük Facebook hesabında bir paylaşım yaptı. Adana mitinginde; Nazlı Ilıcak, Ali Bulaç, Şahin Alpay’ın anons edilmelerinden duyduğu rahatsızlığı ifade eden… Sıfatlar ve hakaret içermeyen… Bir partili olarak duyduğu rahatsızlığı anlattığı bir cümle kurdu… Bu cümle üzerine kurulan cümlelere cevap dahi vermeyen Ahmet Küçük’ün;  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle bir dilekçe hazırlanıp  ve beraberinde bazı partililerden imza toplanarak parti disiplinine aykırı davrandığı gerekçesi ile hakkında yapılan şikayet Biga örgütüne ulaşmış ve konuyla ilgili Ahmet Küçük’ün savunması istenmiş.

Şimdi sormak isterim;

Kılıçdaroğlu’na hakaret görmezden gelinip üstüne üstlük bu hakareti yapan kişi Çanakkale Belediyesi tarafından nerdeyse koruma altına alınmışken üç dönem milletvekilliği yapmış deneyimli bir siyasetçinin hakaret içermeyen ifadesi ile koparılan kıyamet neyin nesidir?

Çanakkale Belediyesinde görevli bir yiğidin isimler üzerinden hakaretler içeren paylaşımı bir CHP’liye yakışmakta mıdır? Bu kişi de soruşturma geçirecek midir? Çanakkale Belediyesinde görevine devam edecek midir?

Kılıçdaroğlu’ na “zeka yoksunu, sorumsuz” denmesine ses çıkarmayanların bir cümle üzerinden eski bir milletvekilinin partiden ihracını istemeleri çifte standart değil de nedir?

Çanakkale yerel basında 3 Aralıktan beri yer alan haberler CHP il teşkilatı tarafından nasıl değerlendirilmekte ve ne düşünmektedirler?

Çanakkale’de kaç tane CHP teşkilatı var? Benim gördüğüm CHP Çanakkale Belediyesi ve CHP İl Teşkilatı olmak üzere iki yapı var.

CHP ve Çanakkale bu gündemi hak etmekte midir?

Çanakkale Belediyesinin himayesinde 2 yılda bir Çanakkale’ye uymayan bir elbiseyi dayatanların genel başkana hakaret etmeleri serbestken… yurdum kamuoyunda da kabul görmeyen, sağduyusu olan insanları inciten bir durum karşısında düşüncesini dile getiren bir partiliye tepki göstermeyi nereye koymalıyız?

Eleştiri veya düşünceleri ifade etmek ne zamandan beri parti disiplinine aykırı bir davranıştır? Sosyal medyada herkese açık bir ortamda bu tartışmayı uzatarak bu duruma getirmek parti disiplinine aykırı değil midir? İl teşkilatında gidişatı görerek olaya el koyacak akil kimse yok mudur? Sağduyu, öngörü, parti disiplini ne demektir?

Ben Yalnızkent derim işte bu nedenlerle… CHP’li Şehremini Barışın Kenti der…”Barış” ı dilinden düşürmez ama gel gör ki partisinde “barış” yok…

Ahmet Küçük partiden ihraç edilirse ne olur? CHP eksilir… CHP kaybeder… Türk tipi başkanlık sistemi gelirse ne olur? Türkiye kaybeder…

Ve zaman bu zaman mıdır?

Anayasa değişikliği teklifi TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

CHP…  Atatürk’ün kurduğu parti CHP Türkiye’nin bekası söz konusuyken bunlarla mı uğraşmalıdır?

Çanakkale CHP’nin gündemi yurt gündeminden neden farklıdır?

78 yaşındaki Deniz Baykal beğenirsiniz beğenmezsiniz TV TV dolaşıp başkanlık sisteminin sakıncalılarını, anayasa değişikliği teklifini anlatmakta…

Peki, CHP Çanakkale ne yapmakta?

Sosyal medya paylaşımlarından suçlu çıkarmakta…

Çanakkale CHP teşkilatı TBMM’ne getirilen anayasa değişikliği teklifi ile ilgili ne yapmayı düşünüyor?

Partili/partisiz hukukçulardan bir ekip kurup madde madde bu teklifin neler getirdiğini neleri götüreceğini incelemeye, bunları kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyorlar mı? 

Yoksa bu tip parti içi kavgalarla  - belki de hesaplaşmalarla- mı zaman geçirecekler?

Kişisel kavgalarla gündem oluşturmak CHP ye yakışmamaktadır.

 713 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

2018 Troıa Yılı …Orhaniye Tabyası… Paintball… - 15/03/2018
2017 yılının Şubat ayında ilan edilen yıl ile ilgili çalışmalar 2018 yılının Şubat ayında ivme kazanıyor… Geç kalınmış olmuyor mu “ivme kazanmak” için?
Çanakkale Çanakkale'dir - 19/01/2018
Boğaz tarihte her dönem bir isim almış ve bu isimler Boğaz’la birlikte hareket etmiş sonunda yine kentin aldığı isim Boğaz’ın aldığı isim olmuş: Çanakkale.
Kahverengi Tabelalar… - 04/08/2017
Tabela deyip geçmemek gerek her biri birer efekt aslında.
NAME-İ AŞK - 07/03/2017
Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!
EBABİL BİR KUŞTUR… - 03/09/2016
Bir öğretim üyesi neden kitap yazar?
YOĞURT YİYİŞİNİZİ SEVSİNLER… - 09/08/2016
Tarih 1831…Paris şehir planlamacıları Notre Dame Katedrali’nin bakımsızlığı yüzünden yıkılmasını isterler.
SÜLEYMAN TAPINAĞI, AYASOFYA, SELİMİYE… BELGRAD,SELANİK, EDİRNE… - 11/07/2016
Ama Edirne bu kaynaklarda yazanlardan fazlasıydı ve o kaynaklarda olmayan, oralarda yazılmayanları görmekti amacımız. Osmanlı’nın 2.başkenti…88 yıl Osmanlı’ya başkentlik yapmış bir kentin anlatacağı söyleyeceği çok şey vardı mutlaka.
MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATMAK… - 01/07/2016
Ve bu kent “laikliği içine sindirmiş” içselleştirerek yaşayanların kenti ve bunun için de her türlü mücadeleyi veren bir kent. “Köhnemiş ideolojiler” bu kentte barınamıyor ve bu neslin kıymetini biliyor bu kentli onun içinde itirazlarını yapıyor
BULANIK MIRILTILAR... - 19/06/2016
On binlerce yıldır yer küre üzerinde var olan insanoğlu ilk başlarda gücünün yetmediği, denetleyemediği doğa olayları yüzünden dağa taşa, ateşe suya, rüzgâra buluta tapmış.
 Devamı