• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
JAPONLARDAN "YOK ARTIK" DEDİRTEN ÇALIŞMA

Japon bir araştırma şirketi, meteor yağmuru oluşturarak şaşırtıcı güzellikte bir ışık gösterisi yapabilmenin önünü açan çalışmalarını duyurdu...

Japon bir araştırma şirketi yörüngeye gönderilecek ufak bir uydu sayesinde yapay yöntemlerle meteor yağmuru oluşturarak şaşırtıcı güzellikte bir ışık gösterisi yapabilmenin önünü açan çalışmalarını duyurdu. Pahalı ve biraz da tehlikeli olsa da Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda gösterinin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

İnsan enteresan bir varlık, düşünülmeyeni düşünmek, henüz yapılmamış olanı gerçekleştirmekten büyük bir haz duyuyoruz. Japon bir araştırma şirketi Tokyo 2020 Olimpiyatları için düzenlenecek gösteriler çerçevesinde şimdiye kadar kimsenin aklına gelmemiş bir görsel şölene imza atmaya hazırlanıyor. Olimpiyat gösterileri her zaman renkli görüntülere sahne olmuştur fakat böylesi ne görülmüş ne de duyulmuştu.

Yer yüzeyinden 100 kilometre yüksekliğe gönderilecek bir uydunun düzenli aralıklarla Dünya yörüngesine bilye büyüklüğünde cisimler bırakmasını planlayan ekip, atmosfere sürtünerek yanmaya başlayacak cisimlerin aynı bir meteor yağmuru gibi görüneceği ve farklı renklerde ışık gösterisine neden olacağı belirtiliyor. Her ne kadar tehlikeli bir gösteri olarak tanımlansa da cisimlerin yere temas etmeden çok önce parçalanarak yok olacakları söyleniyor.

500-1000 adeta arası cismin yörüngeye salınarak meteor yağmuru görüntüsü oluşturmaları planlanırken, gösterinin sadece bu bölümünün 8.1 milyon dolar maliyeti olması öngörüldü.

Kaynak: Futurism.com

 

  
300 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın