• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
TURAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NUN ÖNERİSİNE CEVAP

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Darbe Komisyonu’ önerisine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun önerinesine Turan; “Boşa zaman geçirmek anlamına gelecek” diyerek cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Meclis'te darbe girişimini araştırmak için kurulan komisyona AK Parti'nin henüz üye bildirmediği şeklindeki eleştirileri üzerine cevap veren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Biz çok verimli bir çalışma ve çok verimli bir süreçte bu işi başlatmak istiyoruz. Şu an komisyon kurulması, boşa zaman geçirmek anlamına gelecek. Çünkü ifade almalar, açığa almalar daha bitmedi. Bu insanlar neye bakacak, kiminle görüşecekler?” dedi.

Darbe komisyonunun kurulmasını en fazla isteyen partilerin başında AK Parti'nin geldiğini ifade eden Turan, Kılıçdaroğlu'nun söylediği gibi darbe komisyonuna üye vermeme, gecikme söz konusu olmadığını kaydetti. 3 ayın en verimli şekilde kullanılmasını istediklerini vurgulayan Turan; “Uyku uyumuyor bakanlarımız, ilgili müdürlerimiz, emniyetimiz, MİT'imiz. Bunların ifadeleri alınsın, kimlerin ne olduğu ortaya çıksın, sonra darbenin araştırılması Meclis açısından daha rahat yapılabilir. Süreyi iyi kullanmak adına bu adımı atmadık. Biz sürenin makul zamanda başlayıp, 3 ayın en verimli şekilde kullanılması için bu işi yaptık” diye konuştu.

Komisyona verilecek isimleri tartıştıklarını ve belirlediklerini de dile getiren Turan; “Ancak resmi olarak başlatmak istemedik ki süre doğru zamanda başlasın diye. Komisyon kurulduğunda, somut iş yapacağı zaman bu isimleri vermek istiyoruz. Şu an komisyon kurulması, boşa zaman geçirmek anlamına gelecek. Çünkü ifade almalar, açığa almalar daha bitmedi. Bu insanlar neye bakacak, kiminle görüşecekler? Makul zamanda başlayıp, 3 aylık içtüzükten kaynaklı çalışma süresini en iyi şekilde kullanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

http://www.canakkalehaber.com/

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
295 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın