• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
BAŞBAKAN YILDIRIM: ‘EVET’ ÇIKINCA DEFTERİNİZ DÜRÜLECEK

Başbakan Binali Yıldırım Artvin'de konuştu.

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"26 havalimanımız vardı 56'ya çıkardık. Yetmedi hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştürdük. Yetmedi Avrasya Tüneliyle denizin altından arabaları geçirdik. Biz Fatih'in torunlarıyız. Fatih, gemileri karadan Haliç'e indirdi onun torunları Recep Tayyip Erdoğan, trenleri denizin altından geçirdik. Size de bize de yakışan bu olur.

Kılıçdaroğlu diyor ki 18 yaşında milletvekili olur mu? Nasıl İstanbul fethediliyor da gençlerimize milletvekilliği çok görüyorsun? Beğenmediğin gençler Çanakkale'de 7 düvele 'Dur' dediler, 15 Temmuz'da şehadet şerbetini içti. Sen ister milletvekilliğine layık gör ister görme. Bu güzel vatanı emanet edeceğimiz gençlere sonuna kadar güveniyoruz.

AK Parti olarak 14 sene boyunca hem memleketin ihtiyacı olan işleri yaptık, hem de onlardan onlardan kalan borçları ödedik. 638 milyar lira ödedik.Türkiye'de sürekli istikrar, güçlü Türkiye için 18 maddelik bu değişiklikleri getiriyoruz. Artık çok parçalı iktidara lüzum yok.Yetki de sizde güven oyu da sizde, sizin seçtiğiniz hizmet edecek. Hiçbir hareket Türkiye'ye istikamet veremeyecek.

Terör örgütleri bakın ne diyor. Terör örgütü "KK, hayır çıkması için gece gündüz çalışın diyor. FETÖ'yle kol kola girmişler, baş başa vermişler, hayır çıkması için gece gündüz çalışıyorlar. Ne yaparsanız yapın 'Evet' çıkacak sizinde defterini dürülecek. Tek adam olacak ama patron yine millet olacak, seçim olan yerde diktatörlük olmaz. Diyorlar ki bu iş Tayyip Erdoğan için yapılıyor. Bu sistem Tayyip Erdoğan için değil, er doğan için, her doğan içindir. Tek adamlık asıl CHP'de var. Defalarca seçim kaybedip koltuğu bırakmıyorsa.Rejim 1923'te Cumhuriyet olarak belirlendi. Rejim değişikliği gibi bir durum söz konusu değil.

Bir de ne diyorlar Cumhurbaşkanı canı sıkılırsa meclisi fes edecek. Külliyen yalan. Bu gelen sistemde meclisi fes etme diye bir şey yok. Kılıçdaroğlu diyor ki, Cumhurbaşkanı ile Başbakan anlaşamazsa ne olacak. Adam okumamış. Biz de diyoruz ki böyle bir sıkıntı olduğu için bunları birleştiriyoruz. Başbakan yok, Cumhurbaşkanı var yardımcıları var. Adam okumamış. Şimdi Kılıçdaroğlu'na düşen kararını değiştirip 'Evet' demesidir. Ondan beklenen de budur. Geçen sefer sandığı bulamadı oy da kullanamadı doğru."

http://haber.sol.org.tr/toplum/basbakan-yildirim-evet-cikinca-defteriniz-durulecek-189106

 

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      183 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 30° 20°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam386
Toplam Ziyaret612587