• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Van Gogh Müzesi’nde Shell protestosu

Hollandalı Fossil Free Culture NL kolektifi, petrol şirketi Shell ile Van Gogh Müzesi’nin sponsorluk ilişkisini, müzedeki performansları ile protesto etti

Fosil yakıtlara bağımlılığa karşı sanat ve aktivizmi bir araya getirerek eylemler düzenleyen Hollandalı Fossil Free Culture NL kolektifi, Amsterdam’da bulunan Van Gogh Müzesi’nde Shell’e karşı eylem gerçekleştirdi.

Petrol şirketi Shell’in, Van Gogh Müzesi ile olan sponsorluk ilişkisini protesto eden aktivistler, 12 Mayıs’ta eylem yaptı.

Müzede bir performans gerçekleştiren aktivistler, beyaz elbiseler giyerek Shell’in logosuna atıf yapan ellerindeki deniz kabuklarına doldurulmuş pekmezi içti. Aktivistler, üzerlerine boca ettikleri pekmezin “müzeye zarar verdiği” gerekçesiyle gözaltına alındı.

Aktivistler dün gözaltından çıkarıldı. Petrol firması Shell’in ise Van Gogh Müzesi’yle 2000 yılından beri olan sponsorluk anlaşması devam ediyor.


 

http://sendika40.org/2017/05/van-gogh-muzesinde-shell-protestosu/?utm_source=ReviveOldPost&utm_medium=social&utm_campaign=ReviveOldPost

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv      198 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Hava Durumu
Anlık
Yarın
24° 26° 13°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam274
Toplam Ziyaret584399