• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
İstifasında Kime Mesaj Verdi?

AK Parti’nin tek Kadın İl Başkanıyken bugün istifasını açıklayan Yeşim Karadağ, yaptığı açıklamasında kullandığı ifadeler dikkat çekti. Yeşim Karadağ’ın “Hiç kimse kişisel hırslarını partinin üzerinde tutamaz ve tutmamalıdır. İl Başkanı olursunuz, Vekil olursunuz, Grup Başkanvekili olursunuz, Bakan olursunuz, Genel Başkan Yardımcısı olursunuz her şey olursunuz ama bu görevlerin hiçbiri partimizden önemli değildir, önemli olmamalıdır” ifadeleri dikkat çekti.

İSTİFASI ULUSAL BASINDA GÜNDEM OLDU

İl Başkanı seçildiği günden bu yana yıpratılarak hedef haline getirilen Türkiye’nin AK Partili Tek Kadın İl Başkanı Yeşim Karadağ, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde istifa etmesi kısa sürede ülke basınında da gündem oldu. Yeşim Karadağ’ın özellikle istifa açıklamasında kullandığı ifadeler dikkat çekti. Sıklıkla AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile arasında yaşanan krizlerle ve sonrasında Turan’a yakın medya grubunun hedefinde olan Yeşim Karadağ öyle ifadeler kullandı ki..

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ALINTI YAPTI

İstifa ederek İl Başkanlığı görevinden ayrılan Yeşim Karadağ’ın açıklamasında özellikle; “Sayın Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi; Her kim olursa olsun Adalet ve Kalkınma Partisi'ni kısır döngü içerisine sokmaya çalışırsa ve bu çabanın içerisine girerse ilk önce şahsımı karşısına almış olur. Çanakkale’de de her kim bunu yapmaya yeltenirse hep beni karşısında buldu. Ülkemiz tarihi süreçlerden geçiyorken, kimsenin kişiselliği, kibirleri ve hırslarıyla uğraşamayız dedik ve nitekim öyle de yaptık. Çanakkale’mizi, partimizi çocukça oyunlara ve hırslara daha fazla alet etmemeliyiz dedik. Çok şükür ki bizim memleket sevdamız hırsımızdan daha önemlidir” ifadelerini kullanması dikkat çekerken bir sonraki açıklamaları da manidar bulundu.

“MİLLETVEKİLİ OLURSUNUZ.. GRUPBAŞKAN VEKİLİ OLURSUNUZ..”

Karadağ açıklamalarının devamında adeta adres göstererek; “Tekrar defaatle ifade ediyorum altını çizerek söylüyorum; Hiç kimse kişisel hırslarını partinin üzerinde tutamaz ve tutmamalıdır. İl Başkanı olursunuz, Vekil olursunuz, Grup Başkanvekili olursunuz, Bakan olursunuz, Genel Başkan Yardımcısı olursunuz her şey olursunuz ama bu görevlerin hiçbiri partimizden önemli değildir, önemli olmamalıdır” ifadeleri kullanması dikkat çekici bulundu.
http://www.canakkaleaynalipazar.com/istifasinda-kime-mesaj-verdi/13321/

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
120 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın