• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Safranbolu sokaklarına 'yerli silah' isimleri verildi

Karabük'ün tarihi evleriyle ünlü ilçesi Safranbolu'da belediye meclisi, cadde ve sokak isimlerini, TSK'nin Afrin operasyonunda kullandığı yerli silahların isimleriyle değiştirme kararı aldı.

Safranbolu Belediye Meclisi’nce alınan kararla Bostanbükü köyünden belediye sınırlarına alınan mahallelerdeki cadde ve sokakların isimleri değiştirildi. Yıldız Caddesi’nin adı Zeytin Dalı Caddesi, Cami Sokak’ın adı Atak Sokak, Değirmen Sokak’ın adı Cirit Sokak, Kaya Sokak’ın adı Altay Sokak, Lale Sokak’ın adı Bayraktar Sokak, Vatan Sokak’ın adı ise Anka Sokak olarak yeniden isimlendirildi.

Karar, belediye meclisinden oy birliğiyle kabul edildi.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, "Safranbolu Belediye Meclisi’nin aldığı kararla mevzuat gereği Bostanbükü köyü sınırları içindeyken daha sonradan Safranbolu Belediyesi Musalla Mahallesi’ne dahil edilen mükerrer cadde ve sokak isimlerinin Safranbolu merkezi dahilindeki bazı mahalle ve cadde isimleri ile aynı olması nedeniyle değiştirildi. Bu isimler de ’Zeytin Dalı Operasyonu’ndan ve milli silahlarımızdan esinlenerek verildi" açıklaması yaptı.


 http://haber.sol.org.tr/toplum/safranbolu-sokaklarina-yerli-silah-isimleri-verildi-231252

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
129 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın