• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
CHP, Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara Adliyesi’nde gelerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrike ettiği” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Özkoç, önceki gün mecliste düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, şehit Yener Kırıkcı'nın Çubuk'taki cenazesinde saldırıya uğramasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Özkoç'un açıklamaları şöyle;

Süleyman Soylu Açık ve aleni bir şekilde halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiği için ve bir içleribakanı olarak görev ve sorumluluğu bu olmadığından suç işlemiştir. Ayrınca Genel Başkanımız'ın şehit cenazesine katılacağı koruma polis memurları tarafından emniyete belirtilmiş; ancak bu konuda da ihmali görülen emniyet müdürü ve Jandarmayla da ilgili suç duyurusunda bulanacağız. Bundan sonra herkes bilmeli ki kim teröre alet olmuşsa, kim görev ve sorumluluğunu yerine getirmiyorsa, kim kin ve nefretle insanları ayrıştırmaya çalışıyorsa bu kişilerin adalet yoluyla peşini bırakmayacağız. Kamu oyuna saygıyla duyurulur.


 http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/1364089/CHP__Suleyman_Soylu_hakkinda_suc_duyurusunda_bulundu.html

 

  
142 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın