• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Ekonomik Kriz Troia Festivalini İptal Ettirdi!

 Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ekonomik kriz gerekçesi ile festivali iptal ettiklerini duyurdu. Gökhan; "Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz esnafımızı ve vatandaşlarımızın belini bükmüştür. Ekonomik krizle vatandaşımız boğuşurken festival ile eğlenmeye yüzümü yok diye düşünüyoruz" dedi.

Bugüne kadar aralıksız her yıl gerçekleştirilen Troia Festivali tarihte ikinci kez iptal edildi. 15 Temmuz Darbe girişimi nedeniyle ilk kez iptal edilen festival bu yıl ekonomik kriz nedeniyle iptal edildi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, meclis toplantısında yaptığı konuşmada Uluslar arası 56.Troia Festivaline ayıracakları 1,5 milyon TL bütçeyi daha farklı alanlara yatırım yaparak değerlendireceklerini açıkladı.

Başkan Gökhan konuyla ilgili olarak; "Bu yıl Troia festivalini yapmama kararı aldık. Ekonomik zorluklar belediyemizi de etkiliyor. Gelirlerin en önemli unsuru olan Ankara ve İller bankasından gelen paylarda düşüş var. Devletin vergi gelirlerinde azalma söz konusu. Esnafın ve vatandaşın biraz daha ekonomik sıkıntıya düşmesi sonucu, kira, emlak, reklam vergileri, en önemlisi ise imar konularında gelirler düştü. Bu bağlamda hem belediye bütçesi açısından, 1,5 milyon lira  düzeyinde bir bütçeyle festival yapıyorduk. Bu yıl bu nu yapmama kararı aldık. Gelecek yıllarda yapabiliriz. Vatandaş zor durumda iken festival ile kentte eğlenmeye yüzümüz yok diye düşünüyoruz. Bu bütçeyi daha verimli alanlarda kullanmayı düşünüyoruz. 15 temmuz darbe girişiminde olduğu zaman da yapmamıştık. Bu yılda ekonomik sıkıntının olduğu bu yılda daha verimli yatırımlar yapabilir diye düşünüyoruz" dedi.http://www.canakkaleaynalipazar.com/ekonomik-kriz-troia-festivalini-iptal-ettirdi/16136/

  
153 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın