• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Çanakkale Kent Konseyi Başkanı: Evren Kızoğlu

Çanakkale Kent Konseyi seçimleri dün Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Muhtar Evren Kızoğlu, Yazar Yusuf Eroğlu ve Avukat Ali Çalıdağ’ın aday olduğu seçimler 2 tur sürdü. Yapılan oylamalar sonucunda oyların çoğunluğunu alan Evren Kızoğlu yeni Kent Konseyi Başkanı oldu.

Çanakkale Kent Konseyi seçimli genel kurulu Çanakkale Belediyesi Çalışanları Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Yapılan açılış konuşmalarının ardından divan başkanlığı önerileri verildi. Gerçekleştirilen oylama sonrası divan başkanlığına Nadide Altın seçilirken, diğer divan üyeleri Fatma Erdoğan ve Aysel Uzun’dan oluştu. Kent Konseyi Başkanlığı seçimlerinde Vali adına temsilci, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile birlikte Valiliğe bağlı 10 kurum, 7 Mahalle Muhtarı, 9 siyasi parti, 2 ÇOMÜ, 6 Noter, 20 Meslek odası, 38 Sendika, dernekler, 6 vakıf, 12 meclis, 31 çalışma grubundan 313 geçerli oy kullanıldı. Yapılan ilk turda Ali Çalıdağ 79, Yusuf Eroğlu 90 ve Evren Kızoğlu 144 oy aldı.

Bu sonuçlarla seçim ikinci tura kalırken, Ali Çalıdağ ikinci turdan çekildiğini açıkladı. İkinci tur oylaması Yusuf Eroğlu ve Evren Kızoğlu arasında yapıldı. İkinci turda 294 oy kullanıldı. İkinci turdaki oyların 204’ünü Evren Kızoğlu, 90’ını ise Yusuf Eroğlu aldı.

Bu sonuçlarla beraber Evren Kızoğlu yeni Kent Konseyi Başkanı seçildi. Adaylar, sonuçların ardından birbirini tebrik etti. Sonuçların açıklanmasının ardından konuşan Evren Kızoğlu çok mutlu olduğunu belirterek; “Bir o kadar da korkuyorum. Aldığım sorumluluğun bilincindeyim. Önemli olan Kent Konseyi’nin kentimize faydalı işler başarması için hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Bu seçimin kaybedeni yok. Ali Bey ve Yusuf Bey ile yarışmaktan onur duydum” dedi. Seçimler, yürütme kurulunun oylanması ile sona erdi.http://canakkaleaynalipazar.com/canakkale-kent-konseyi-baskani-evren-kizoglu/16488/

  
95 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın