• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
"Acımıyor Mu Vicdanınız Ey Yukarıdakiler.."
İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünlü'nün intiharı Çanakkale Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından gündeme getirildi. 5 yıldır Üniversite öğrencilerine Sıcak Çorba ikramı yapıldığını ve bu sebeple eleştirildiklerini hatırlatan Ülgür Gökhan; "Öğrenciye bir tas sıcak çorba dağıttırıyorum diye eleştiriyorlar, şikayet ediyorlar. Çorba dağıtmaya da, aldığım maaşı dağıtmaya devam edeceğim" dedi.

Çanakkale Belediyesi 2020 yılı ilk meclis toplantısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın açıklamaları gündeme damga vurdu. İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünlü'nün intiharı hakkında açıklamalarda bulunan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; belediye olarak yaptıkları her iş nedeniyle Ankara'ya şikayet edildiklerini bir kez daha gündeme getirerek; "Bir gazete var; Su nöbeti tutacağına hacıların akmayan suların çeşmelerine bak diye yazmış. Meğerse bir filtre bakımı yapılıyormuş, bir günlüğüne su kesilmiş, bunu haber yaptırmışlar. Bu muhalefet anlayışından vazgeçin, bu siyaset değil dedikodudur. Çanakkaleli hemşerilerimiz rahat olsunlar, hacı suyunu da veririz, bakımını da yaparız, isteyen her köyümüze de yardım yaparız" dedi.

"OKULLARDA ÇORBA DAĞITIYORMUŞUZ, NEDEN DAĞITIYORMUŞUZ?"

Meclis üyelerinin çoğunluğu gibi kendisinin de üniversitede okuduğunu hatırlatan ve öğrencinin halinden anladığını belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Okullarda Çorba dağıtıyormuşuz, neden dağıtılıyormuş. 5 yıldır üniversite kapılarında Çorba dağıtıyoruz. Neden yapıyormuşuz. Çoğumuz üniversitelerde okuduk, üniversite öğrencisi bir dakika fazla uyumak için kahvaltıdan vazgeçersin. Şimdi bende şöyle bir görüşteyim; eğer çocuklarımız sağlıklı bir şekilde kahvaltı etmedikleri takdirde yeterli beslenemediklerini düşünürüm. İyisi mi çocuklarımızın sabahları okula gittiklerinde bir tas çorba içip bir dilim kızarmış ekmek yerlerse sağlıklı beslenmiş olurlar" dedi.

"ÖĞRENCİYİ COPLATAN BÖYLE FAŞİZAN BİR YÖNETİM OLABİLİR Mİ?"

İstanbul Üniversitesinde öğrencilerin ucuz yemek istemesi nedeniyle polisler tarafından coplanmasını eleştiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Bu yaptığımızın ne kadar önemli olduğunu İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünlü'nün intihar etmesinde gördük. 1 lirası 40 kuruşu varmış. Belli iki daha önceden de parasız kalmış. İstanbul Üniversitesinde çocuklar üç öğün yemek istedikleri için polislere dövdürttüler. Böyle faşizan bir yönetim olabilir mi? Onun için o dağıttığımız çorbanın önemini umarım anlaşmışsınızdır" dedi.

"AÇLIKTAN DOLAYI İNTİHAR OLABİLİR Mİ BU DEVİRDE.."

Sibel Ünlü'nün intiharından dolayı oldukça tepkili ve sinirli olan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "İnsanlarımızın sağlığını düşünmek zorundayız. Açlıktan dolayı intihar olabilir mi bu çağda bu ülkede. Servetimize, paramıza lanet olsun. Yazık günah. Acımıyor mu vicdanınız ey yukarıdakiler. Evlat bu.. onun için herkese devam edeceğim. Çorba dağıtmaya da, aldığım maaşı dağıtmaya devam edeceğim" tepkisini gösterdi.

"MÜFETTİŞ ORADA.. MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİM. ETMEDİĞİM GÜN.."

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konuşmasının devamında; "Müfettiş Ankara'da çağırırsınız gelsin. Kazdağları'nı, suyumuzu, havamızı koruyoruz müfettiş geliyor. Mücadeleye devam edeceğiz. Etmediğim gün kalkarım bu koltuktan. Herkes de bu görevi yapacak. Herkes etrafına bakacak, açta kalan, açık da kalan kaç çocuk var, okula kayıt yaptırıp da gelemeyen kaç çocuğumuz var bunlara bakalım" dedi.

YARDIMA MUHTAÇ ÖĞRENCİ OKUTTUĞU ORTAYA ÇIKTI

Belediye Başkanlığı süresince aldığı maaşı çeşitli kurumlara bağışlayan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, dünkü konuşmasında duygularına yenik düşerek sert tepki gösterirken, okuma durumu olmayan bir öğrencinin de eğitim masraflarını karşıladığını ağzından kaçırdı. Meclis toplantısında tepkisini sürdüren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "Geçenlerde İstanbul'dan gelen bir kız öğrenci ile karşılaştık tesadüfen, babası kapıcılık yapıyormuş. İkinci öğretim kayıt parası çok yüksekmiş. Kendisine sen oku bakalım sonrasını hallederiz dedim. Destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz" diyerek üniversite öğrencisi bir öğrencinin eğitim masraflarını karşıladığını da ağzından kaçırdı.


 http://www.canakkaleaynalipazar.com/acimiyor-mu-vicdaniniz-ey-yukaridakiler/17071/

  
804 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın