• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Anasayfa

Çanakkale Valiliği Corona Virüs salgınında izolasyon kurallarına uyan tüm Çanakkalelilere ve görev yapan kamu kurumlarına teşekkür mesajı yayınladı. Mesajda ise Vatandaşa yardım için gece gündüz birbirileriyle adeta yarışan Yerel Yönetimler ise gölgede kaldı.
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Sivrice Feneri sahilinden göçmenlerin, Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek üzere bindiği bot su aldı. 100 metre açıldıktan sonra motoru duran bottaki göçmenler denizde mahsur kaldı. Bir göçmen panikle botla atlayıp, kıyıya yüzdü. Hipotermi geçiren göçmen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Aralarında çocukların da olduğu yaklaşık 30 göçmen Küçükkuyu beldesine götürüldü.
08.05.2020
01.03.2020
İstanbul Üniversitesi öğrencisi Sibel Ünlü'nün intiharı Çanakkale Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından gündeme getirildi. 5 yıldır Üniversite öğrencilerine Sıcak Çorba ikramı yapıldığını ve bu sebeple eleştirildiklerini hatırlatan Ülgür Gökhan; "Öğrenciye bir tas sıcak çorba dağıttırıyorum diye eleştiriyorlar, şikayet ediyorlar. Çorba dağıtmaya da, aldığım maaşı dağıtmaya devam edeceğim" dedi.
Süleymaniye Camisi'ndeki restorasyon çalışmaları kıbleye göre sol harim giriş kapısında kullanılan ayetlerin sıralamasında yanlışlık yapıldığı ortaya çıktı. İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürü Mürsel Sarı, "Hatalı olduğunu biliyoruz, fakat bunu yapmak için uzun bir zaman gerekiyor. Cami ibadete açıldı. Bunlar çok büyük kapılar, bunları sökmemiz lazım, bunun için de yaklaşık 6 aya yakın bir süre gerekiyor" dedi.
07.01.2020
29.12.2019
Kanal İstanbul'da imza polemiği... Düzenlediği basın toplantısında projenin vereceği zararları 15 maddede açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çekildikleri protokolün de hukuksuz olduğunu söyledi. İmamoğlu, eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal'ı işaret ederek, "O protokol dönemin atanmış başkanı tarafından belediye meclis kararı olmadan yetkisiz şekilde imzalanmıştı" dedi.
MAK Araştırma Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları son ankete ilişkin, AKP'yi işaret ederek "Bir partiye 24 Haziran da oy veren seçmenin yüzde 25'i kararsıza geçmiş durumda... Bu dramatik düşüş kesin" dedi. Araştırmaya göre başkanlık sistemine referandumda "evet" diyen seçmenin yüzde 25'i de bugün referandum olsa bu kez "hayır" diyenlerden oluşacak.
25.12.2019
17.12.2019
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kanal İstanbul’un yapımına en kısa zamanda başlama çağrısını değerlendiren Rus uzmanlar, yeni kanalın Karadeniz ve Marmara Denizi arasındaki trafiği artırma fırsatını sunacağını iddia ettiler.
AKP'nin infaz yasasında 'çocuk istismarcılarına af' getirecek teklifine tepki gösteren 63 baro ortak bir açıklama yaparak 'Çocukların cinsel istismarının yasalarla meşrulaştırılmasına izin vermeyeceğiz' dedi.
17.12.2019
16.12.2019
Türkiye Sudan’dan 500 ton at, eşek ve katır eti ile ayrıca 500 ton at, eşek ve katırın da aralarında bulunduğu hayvanların sakatatları gümrük vergisi uygulanmadan ithal edecek. Facebook'ta paylaş WhatsApp E-posta
TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda konuşan Başkan Simone Kaslowski, "Hesaplarımız yüzde 5'in altında bir büyümenin işsizliği daha da yükseltebileceğini gösteriyor. Yani yeniden büyümeye geçiş çok kritik öneme sahip" dedi. Kaslowski, ekonomideki toparlanmanın kalıcı hale getirilmesinin kısa vadede en önemli odak noktası olduğunu söyledi.
12.12.2019
04.12.2019
 1  ...