• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Anasayfa

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı'nda konuşan Başkan Simone Kaslowski, "Hesaplarımız yüzde 5'in altında bir büyümenin işsizliği daha da yükseltebileceğini gösteriyor. Yani yeniden büyümeye geçiş çok kritik öneme sahip" dedi. Kaslowski, ekonomideki toparlanmanın kalıcı hale getirilmesinin kısa vadede en önemli odak noktası olduğunu söyledi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanlığı’nda kullanılan koruma araçlarını, helikopterleri ve bu araçların aylık yakıt masraflarının ne kadar olduğunu sordu.
04.12.2019
04.12.2019
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşülürken Saray'ın 2018'de yaptığı ve Sayıştay raporunda gözükmeyen harcamaları ortaya çıktı. Bazı harcama kalemleri şöyle: Giyeceklere 6.1 milyon TL, temizlik ürünlerine 4.2 milyon TL, baharatlara 118 bin TL...
Sağlık Bakanlığı, SGK ve Türk Kızılayı tarafından yürütülen kan ürünü projesinde yeni bir skandal iddiası gündeme geldi. İddiaya göre yasağa rağmen 3 ay miadı kalan kan ürünü ithal edilmiş.
30.11.2019
30.11.2019
Çorlu tren faciasında oğlunu kaybeden Mısra Öz Sel komisyonda Ulaştırma Bakanı’na ‘seslendi': 'Katliamın üzerinden 500 gün geçti, ihmaller apaçık ortada! 500 günden bu yana insan güvenliği için ne yaptınız?'
Sağlık sistemindeki sorunlarla ilgili bir açıklama yapan TBMM Sosyal İşler Komisyonu Sözcüsü Ünal Demirtaş, 'Kalp pili ve bazı stentlerin takılamıyor, nöro radyolojik işlemlerin yapılamıyor, kemoterapi ve anestezi ilaçları alınamıyor' dedi.
28.11.2019
28.11.2019
Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aydın İleri, 47 ilde de Kültür ve Turizm Bakanlığı kütüphaneler organizasyonuna bağlı bağımsız çocuk kütüphanesi bulunmadığını açıkladı. TÜİK ve MEB’in verilerine göre ise eğitim alan öğrencilerin %60’ı eğitimde kütüphane hizmeti alamıyor.
TÜRMOB Başkanı Emre Kartaloğlu, Meclis’ten geçen internet vergisini vatandaşların ödemek zorunda kalabileceğini, huzurevlerinden de konaklama vergisi alınabileceğini söyledi.
24.11.2019
24.11.2019
AKP’li vekiller, Meclis’e 95 maddelik yeni bir torba yasa teklifi getirdi. Bunun, göçmenlerle ilgili maddeleri arasına, “Bakanlar ve ailelerine ücretsiz sağlık hizmeti” maddesi de sıkıştırıldı. Yasa çıkarsa, bakanlar sağlığa tek kuruş ödemeyecek. Ayrıca, bakanların eşleri, çocukları, anne ve babaları da bu haktan ömür boyu yararlanacak. Sağlık giderleri Cumhurbaşkanlığı bütçesinden karşılanacak. Faturayı millet ödeyecek...
Kayyum uygulamalarının ardından önümüzdeki dönem siyasetine yönelik kararını açıklayan HDP'nin, Meclis ve belediyeler çatısı altında siyasete devam edeceği belirtildi.
21.11.2019
20.11.2019
 2  ...