• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim

Anasayfa

GÜMÜŞHANE merkeze bağlı Dumanlı köyü sınırları içerisinde yer alan Taşköprü Yaylası'nda kaynağı ve akarı olmayan, doğal güzelliğiyle görenleri etkileyen Dipsiz Göl'de, yasal izinle yapılan kazının sırrı ortaya çıktı. 5 gün süren ve herhangi bir bulguya ulaşılamayan kazıda, bölgede bir dönem kalan Roma İmparatorluğu'nun Anadolu'daki 4 büyük lejyonu arasında gösterilen 15’inci Apollinaris lejyonunun var olduğuna inanılan hazinesinin arandığı öğrenildi. Bu arada kazı sonucu 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün yok edilmesi, bazı akademisyen ve tarihçilerin tepkilerine neden oldu. Gümüşhane Valiliği, basında yer alan “Devlet İzin Verdi, Defineci Göl Boşalttı“ başlıklı haberle ilgili, define araması yapılan alanda herhangi bir kültür varlığına rastlanmadığını açıkladı.
Çanakkale'nin Ezine ilçesinde bulunan, Alexandria Troas Antik Kenti'nin o dönemdeki iç limanı olan kalp şeklindeki 'pembe göl'ün turizm merkezi haline getirilmesi planlanıyor.
14.11.2019
14.11.2019
Homeros'un 'İlyada Destanı'ndan esinlenerek 1870'li yıllarda Çanakkale'ye gelen ve yaptığı kazılar sonucu Troya Antik Kenti'ni bulan Alman Arkeolog Heinrich Schliemann'ın Çıplak köyünde 10 sene boyunca kaldığı ev müzeye dönüştürülüyor.
Kirazlı Balaban’da 347 bin ağaç kesilirken susan AKP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek fidan dikim töreninde belediye başkanı ve çevrecilere seslendi “Nerdesiniz?”. Ölçek’e anında tepki geldi…
14.11.2019
11.11.2019
Çanakkale'de 64 binin üzerinde üyesi bulunan AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimleri sonrasında 4 binin üzerinde üyenin partiden istifa ettiği iddia ediliyor. İlçe Başkanlarıyla toplantı yapan İl Başkanı Gültekin Yıldız'ın konuyu gündeme getirince ortaya çıkan gerçek şaşkınlık yarattı. Partinin kuruluşundan beri üye sayısı ilk kez düşüşe geçen Ak Partide, kayıpların nedenleri araştırılmaya başlandı.
Tüm yurtta coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı, Bayramiç'te skandala dönüşmüştü. Törenlerde 8 saniye süren saygı duruşu, bozuk sesli İstiklal Marşı çalınması, marş sonrasında da bir anda Oyun Havası çalınması nedeniyle soruşturma başlatıldı.
10.11.2019
02.11.2019
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci devamsızlığının bir türlü azaltılamaması üzerine tartışma yaratacak bir önlem buldu. Uyarılmasına karşın çocuğu devamsızlık yapmaya devam eden veliye para cezası kesilecek.
Çiftçi 25 kuruştan prim ödemesi yapılmasını beklerken, bakanlık primin Mayıs 2019'dan geçerli olmak üzere 10 kuruşa düşürdü.
02.11.2019
02.11.2019
Emperyalist Haydut Kanadalı Alamos Gold ve Türkiye’deki ortağı Doğu Biga Madencilik Kaz Dağları’nı derhal terk etmelidir! Doğa’nın talan edilmesine ve vatan topraklarımızın emperyalistlere peşkeş çekilmesine karşı mücadelemiz sonuna kadar sürecektir!
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından şehit yakınları ve gaziler için başlatılan dayanışma kampanyasında toplanan paraların peşine düştü. CHP’li Emir’in yaptığı araştırmaya göre vakıf hiçbir zaman resmi adreste bulunmadı. Yardım kampanyasının sona erip ermediği de belli değil.
16.10.2019
16.10.2019
 3  ...